Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A fogyókúra ártott volna az...

A fogyókúra ártott volna az egézségemnek? 18/F Alul részletesen.

Figyelt kérdés
1 éve hogy elkezdtem fogyókúrázni , hat hónapig csináltam, 22kg ment le. Viszont: mozgást abbahagytam(mert hülye vagyok:( ) és megvan nyúlva a bőröm azaz nem feszült ahogy jött le zsír. Egészégemről anynit hogy jól vagyok semmi bajom most 75kg vagyok szóval 97voltam tavaly télen 17 évesen. Néha derekam fáj de hogy mitől nemtudok mintha az idegbe benyilalna a fájdalom és olyankor elég rossz , zúg a fülem de az előtte is volt(nem mindig csinálja) és apu mindig azzal szekál hogy jol elkur**m magammal merthogy most épp itthon vagyok mert ráz a hideg meg stb. De ez máskor is előfordulhat. Megfázás simán kijött rajtam nem maradtam itthon, nem lettem beteges sőt régebben többet voltam itthon. Igaza van? és betegségekre megoldás?
2010. febr. 25. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Fél év alatt ez a 22 kiló dícséretre méltó, de megviselte a szervezeted az biztos. Most állj le a fogyival. Inkább edzél, de azt se vidd túlzásba. Azért 22 kiló minusz beleszólt az egészségedbe is. A derékfájásodnak semmi köze a fogyókúrádhoz. Nekem is szokott fájni, ha sokat számítógépezek olyankor belenyilal a derekamba, mert nem ülök helyesen. A fülzúgás lehet vérnyomás ingadozástól is, de lehet huzat érzékenységtől is. Most pedig meg vagy fázva. Nekem az a véleménye nem kell megijedni, egy kis edzés, egy kis SupradynF vitamindrazsé és formában leszel.Sok sikert hozzá, és jó egészséget neked!
2010. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit nekem zavaros volt a vége, de annyit tudok mondani, hogy a derékfájás lehet a mozgás miatt, valamikor rosszul csinálhattál valamit, esetleg rosszul végeztél bizonyos gyakorlatokat. Csontkovács vagy masszőr helyretenné.

A fogyókúra alatt alakulhatnak ki olyan hiánybetegségek, amelyek zt eredményezik, hogy könnyebben megbetegszel. Én a fogyim után kétszer is influenzás lettem szeptember és karácsony közt :( Pedig előtte vasból voltam. Táplálékkiegészítőket kellene szedned, mert szép dolog a diéta, de ami kell a testnek, azt valahogy meg kell neki adni. Az is lehet, hogy valamilyen tápanyag hiánya okozza a derékfájást is, mert meggyengítette az ízületed, vagy egysezrűen csak izomfájdalmat okoz... Háziorvos ki tudja deríteni, miből van hiányod, vagy neten is utánanézhetsz, hogy melyik vitamin, vagy nyomelem hiánya okoz ilyesmi tünetet.

A fülzúgás az mindenkivel van, ha megugrik a vérnyomásod egy rövid időre kávé, tea, hirtelen intenzív mozgás, vagy valamilyen indulat miatt. nem gondolnám, hogy annak köze van mindehhez, de ha gyakori, és sokáig tart, akkor a helyedben megmondanám a dokinak.

25/L

2010. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor az a gond hogy sokat betegeskedsz. Én azt javaslom hogy mutasd meg magad orvosnak mondd el a tüneteid, a derekadat mindenképp mutasd meg, mert tud javasolni az orvos vmi tornát derékra amitől ez enyhülhet vagy megszűnhet, ha gond van.

A másik meg: apukádnak nincs szerintem igaza, de fontos hogy szedj vitamint (pl gyógynövényboltokban lehet kapni vagy néhány gyógyszertárban is) vagy immunerősítőt nyomelemekkel.

Én eleinte 'lágyabb' sportot javasolnék pl jóga vagy vízi sport mert a vízben nem terhelődnek az izületek, és megmozgat mindenhol.

2010. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már rég nem fogyókúrázom tavaly nyár vége óta. Szerencsére tartom a súlyom és eszek is :D Szóval egézségileg nemigen van gond csak apu szerint hogy össze vagyok szakadva meg ilyenkor híznom kellett volna még(vicces hogy zsírtól fogok erősődni) hogy csontjaim erősődjenek meg vállam szélesedjen...sz.tem nem igy van. A fülzúgás egyedül ami valószinu hogy vérnyomás. Köszi a válaszokat! És a bőrőmmel nemtudom mit kezdeni?megvan nagyon nyulva....
2010. febr. 25. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:
A megnyúlt bőrre mást nem hallottam még, csak a sebészeti beavatkozást... :(
2010. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Áh nem kell ide sebészet. néhány kiegészítő vitamin és sport mellett magától helyrejön, csak elég lassan. Persze van amikor nem, akkor kell a sebész de ez ritka.
2010. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!