Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a vizeletvizsgálat leleten...

Ha a vizeletvizsgálat leleten a cukor mellett két pluszjel van és 8-as az érték, az azt jelenti h gáz van?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem,hogy esetleg cukorbeteg lennék?? 27 éves vagyok...mondjuk elég sok édeset eszem,lehet attól van? Nem akarok beteg lenni! Nagyon elkeseredtem! Mit csináljak?
2008. aug. 30. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegség egyik jele ha cukor van a vizeletben. Ne izgulj, menj el a háziorvosodhoz.
2008. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
vérben felszaporodott cukor a vizeletben is megjelenik, holott normálisan a vizelet nem tartalmaz cukrot. Ennek magyarázata a következő. A vese úgynevezett glomerulusaiban (szűrőiben) a vízzel együtt kiválasztódó glükóz a kanyarulatos csatornácskákban mindaddig képes teljes mértékben visszaszívódni - és ezáltal cukor nem jelenik meg a vizeletben -, amíg a vércukorszint egy bizonyos határt (ezt nevezzük veseküszöbnek) meg nem halad. A glükóz esetében a veseküszöb általában 9-10 mmol/l-es vércukorszintek körül van. Ha a vércukorszint ezt a küszöböt meghaladja, a glükóz megjelenik a vizeletben, mégpedig minél magasabb a vércukorszint, annál több.
2008. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha cukorbeteg vagy de nincs cukor a vizeletben, az a rosszabbik eset, mert akkor vesekárosodás történt, így ha cukorbeteg is vagy netán, még nem vészes. (2.hozzászóló)
2008. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Holnap elmegyek a háziorvoshoz. Viszont egy ismerősöm azt mondta h ne aggódjak mert a 8 még nem olyan sok,egy barátjának 30 volt az érték,és hogy az tényleg cukorbeteg volt...nyugtassatok meg hogy én nem vagyok az!! Rettegek mindenfajta szövődménytől pl.érszűkület,láblevágás meg hasonlók...már aludni se tudok,nagyon félek...Soha semmi bajom nem volt,igaz,minden nap eszem vmi csokit vagy sütit,de egyszerre nem sokat.Vajon ettől lehet? Meg azért emellett próbálok egézségesen táplálkozni,nincs káros szenvedélyem,akkor ez hogy lehet? Ha megigérem hogy nem eszem több édességet,akkor még visszaforditható a folyamat? Vagy ez már végleges?? Segítsetek kérlek...köszi!
2008. aug. 31. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!