Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy öko tesztes testápolót...

Egy öko tesztes testápolót kentem az arcomra, és szószerint leégette az arcom, mit tegyek? Lent bővitem

Figyelt kérdés
Ma a Roosmannba kiszúrtam egy olcsó de viszont öko.tesztelt testápolót,mire az arcomra kentem a T vonal és a szám környékeén,tiszta vörös égő nyomok maradtak a krém után.... hamar jéggel hűtöttem az arcom,ok 30 perc alatt eltűnt az égési nyomok,ma estére visszatértek,és égetett és már semmi nem használt, csak a méz,de ez is csak az égést csillapítja,az arcom pedig RONDA :(((( Lehet ez allergiás reakció,vagy mi a fene? :( :( nagyon félek,nemhogy anafilixias sokkot kapok,de remélem nem :( menjek orvoshoz? Vagy sürgősségire, ha ez a ragya az arcomrol nem tűnik el? Lehet,az arcbőröm túl érzékenY a testápolóra? Soha ne tegyetek testápolót az arcotokra,tapasztalatból mondom :(

2015. jún. 5. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

TEST ápolót nem kenünk az arcunkra...


Igen, lehet alergia..ha nem múlik akkor , akkor orvos..

2015. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A krém valamelyik összetevőjére allergiás vagy.

Ezen semmilyen teszt nem segít.


Anafilixias sokkot nem fogsz kapni, az pár percen belül alakul ki, nem napok után.

2015. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" Soha ne tegyetek testápolót az arcotokra,tapasztalatból mondom"


Normál esetben semmi bajod nem lesz tőle.


Nézd végig a krém összetevőit, és próbáld meg kiokoskodni, mire lehetsz allergiás.

2015. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azonnal orvoshoz kellett volna menned és NE kenj semmit az arcodra, pláne ne mézet, mert még be is gyullad az egész!
2015. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy új arckrém okozott allergiát, azonnal ittam egy Calcium Sandoz pezsgőtablettát és pár perc alatt elmúlt a reakció.
2015. jún. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. TESTápoló... nem is tudom, miért kented az arcodra. Persze az allergia tényén nem változtat, de az arcon a legtöbb embernek érzékenyebb a bőre.

2. Az öko teszt a környezetre gyakorolt hatásra vonatkozik, nem a bőrödre.

3. Anafilaxiás sokkot azért viszonylag ritkán kap az ember. Ennyi miatt sürgősségi sem kell, ha 1-2 nap után sem látszik semmi javulás, vagy elkezdesz dagadni akkor viszont mindenképp. Fenistilt vagy Panthenolt kenj rá esetleg, mézet és tejterméket nem szabad ilyenkor. A kalcium is jó ötlet. És a továbbiakban használj hipoallergén, arcra való kozmetikumokat. :)

De remélem már semmi gond azóta. Meglepően gyorsan tud regenerálódni a szervezet, nekem egyszer a szemem vérzett be kegyetlenül, azt hittem meg is vakulok kb, fél óra után meg nyoma sem volt szinte. :D

2015. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok :) köszönöm a válaszokat. Akác mézet kentem rá másnap,és Levitte a dagadás,piros foltokat és az égő lüktető érzést.... Most csütörtökön lesz egy 15 perces műtétem bolcsességfoggal narkózis alatt be vok pánikolva :( :(
2015. jún. 7. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!