Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segitség! Az utobbi 5 hónapban...

AstruM kérdése:

Segitség! Az utobbi 5 hónapban 2 CT vizsgálaton mentem keresztül. Kellene aggódnom a sugár-terhelés miatt? 19/F,1.83cm,73kg.

Figyelt kérdés

(Az első vizsgálat egy mell CT volt, ami március 3-án volt, a második pedig a NYAK CT volt ami Május 5-én volt)


Egyik weboldal szerint 12 mSv - hez voltam kitéve, ami növelte a rák esélyeit 0.142329% al. Így tehát a számitások szerint 1 a 703 hoz hogy elrákosodjak. Kicsit azért mégis félek. Van amiért aggódnom?



2015. júl. 17. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
nincs. akiknél gondot is okoz, az azoknál van akik rendszeresen járnak ilyen vizsgálatokra nem csak 1-2 alkalommal. pl van egy rákos ismerősöm és ő évente 2x jár CT-re(mellkas-has-kismedence) pár éve tumoros és most 1 éve a CT miatt vérszegény lett.
2015. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod. Mikor én is voltam (rákbeteg vagyok) láttam olyan embert, akinek 2 CT-t csináltak egy délelőtt. Én is rendszeresen járok volt már jópár CT-m, sőt röntgenem is volt vagy párszáz eddig.
2015. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

semmi bajod nem lesz.

ha gondot okozna a CT ki se találták volna

2015. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodt lehetsz, semmi bajod nem lesz. Én sugárfertőzést kaptam 29 éve még gyerekként és ma is élek, nem vagyok teljesen egészséges de az állapotom nem romlik hosszú évek óta.
2015. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!