Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is volt már így ennyi...

Más is volt már így ennyi idősen? (20 éves lány)

Figyelt kérdés
Szeretnék menni főiskolára, úgy érzem fel is vesznek, mert nem olyan magas a ponthatár, meg jó tanuló vagyok. Egy érzékeny, visszahúzódó lány vagyok, és ki akarok törni. Egy teljesen idegen helyre fogok kerülni, koleszos/albérletes leszek, még nem tudom, új társaság, önállóvá kell válnom. Szeretnék megújúlni, talpraesett lenni, sokat ismerkedni, barátkozni, mindenre nyitott akarok lenni, meg akarok változni. Volt már más is így? Én nem érzem most jól magam, nem vagyok megelégedve magammal, és ezen szeretnék változtatni. Jó lenne, ha nem lennék ilyen félénk, mindenről nyíltan mernék véleményt mondani, stb. Szeretném, ha a szüleim büszkék lennének rám, és csodálkoznának, hogy milyen jó nő lett belőlem. Van esélyem? Nem vagyok csúnya, egy átlagos lány, de én ezen akarok változtani. Most tudom van helyesírási hibám, meg hülyén fogalmaztam, de remélem érthető. :D Köszi, hogy elolvastál!
2010. márc. 6. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj a válaszomért, de ez a felfogás elég gáz...tény, hogy új hely, új emberek, új lehetőség.. de ha ez motivál,hogy "menő" legyél, az egy erőltetett megjátszásba fog fulladni. Valószínűleg kiszemelsz majd 1-2 példaképet, és azok utánzásában kimerül az egész. Önállósodás jön magától ha albérletes leszel. Egész egyszerűen csak lény nyitott és kedves, akkor szeretni fognak, és te is jól érzed majd magad. Ezt a "jó nő" dolgot a szüleid előtt meg végképp nem értem :) nem ezért lesznek büszkék...


24/N

2010. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz a felfogásod. Én is átmentem már ezen olyan 17 éves korom körül. Nem voltak barátaim, így nem jártam sehova, nagyon egyedül voltam és társaság hiányában eléggé zárkózott is.

Aztán egyszer vettem a bátorságot és egy házibuliban megismerkedtem rengeteg emberrel, sok barátom lett, lett önbizalmam és ennek hála már másfél éves kapcsolatom is van, egyetemre járok, mellette másik szakmát is tanulok. Az életem 180 fokos fordulatot vett.

Hálás vagyok az akkori döntésemért, mert tudom, ha nem teszem meg, rövid időn belül bekattanok.

Sok siker kívánok neked is, hogy sikerüljön!

20/L

2010. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aranyos, hogy így lelkesedsz, de vigyázz, nehogy túlzott elvárásaid legyenek a főiskolával kapcsolatban. Eleinte tényleg lesz sok "gólyás" program (a legjobb része az egész továbbtanulásnak), de ezek után jönnek a szürke hétköznapok és a tanulás (bár, ez attól függ, hogy milyen szakra jelentkeztél, mert vannak "buli" szakok, azoknak csak a végzés után jönnek elő a hátrányai). Arról nem is beszélve, hogy egyes helyeken olyan törtető emberek vannak, akik úgy próbálják saját boldogulásukat segíteni, hogy közben másoknak tesznek keresztbe. És a bunkókra is fel kell készülni, mert lesznek, akik megkérdezik, hogy miért csak 20 évesen lettél egyetemista...

Ami fontos, hogy kezdetben próbálj meg mindenkivel jóban lenni, ne csak egy neked szimpatikus klikkel, mert előfordulhat, hogy pár hónap múlva jössz rá, hogy rossz társaságot választottál, és ekkor elég rossz lesz ha rajtuk kívül senkit sem ismersz.

2010. márc. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy hová felvételiztél? :)
2010. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Kecskeméti Főiskola, óvónői szak. Szerintetek milyen?

2010. márc. 6. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem személyesen, de szerintem itt nem fogsz belepusztulni a tanulásba, mint mondjuk egy jogász vagy orvosis, de legalább lesz időd barátkozni és "élni". :)
2010. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. márc. 6. 21:54
 8/8 anonim válasza:
Én csak azt tudom neked ajánlani, hogy először keress hozzád illő barátokat, akikkel jókat lehet beszélgetni, elmenni 1-1 helyre, és utána már jönni fog a többi is... Nem olyan nehéz az, csak nem kell erőltetni
2010. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!