Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Köszvényre milyen jó receptete...

Köszvényre milyen jó receptetek van?

Figyelt kérdés
Azt mondták köszvényes vagyok. Mit lehet ilyenkor enni, inni, kinek melyik gyógyszer vagy házi praktika használt a legjobban, szeretnék tapasztalatokról olvasni. Köszönöm.
2010. márc. 7. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos az étrend: minimális hús és fehérje, füstölt húsok tilosak, hüvelyesek szintén nem ajánlottak, semmi alkohol. (Ha nincs panaszod, akkor KICSIT kehet lazitani: heti kétszer sovány fehér hús, hetente legfeljebb egy-két pohár bor - de ezt tartani kell egész életedben!)

Ezen kivül sok viz, zöld-zab-tea (gyógyszertárban kapható) és rendszeres tempós séta.

2010. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok köszvényes hanem a szomszédom(férfi)az!Nagyon fájtak a lábai, főleg a lábfeje és a lábujjai. Elment orvoshoz, és bizony nagyon magas volt a húgysava. A köszvény, egyébként a méreganyagok lerakódásának a következménye, ami elsősorban a lábfejben rakódik le.Mindenféle sertéshűstól, vörös húsoktól ellett tiltva. Csak szárnyas húsokat ehet. Zsírszegényen étkezhet. Só fogyasztására is oda kell neki figyelni.Tehát kolbász, szalonna kilőve! Nem tudom milyen gyógyszert kapott rá, de ő azt mondta ő inkább gyógyteákkal próbálja csökkenteni a panaszát. Mezei zsurlót iszik, és csalán teát, tehát mindkettő méregtelenítő és kerüli az ilyen belősésgeket. Viszont nem vagyunk napi kapcsolatban ezzel a családdal, de a feleségétől megszoktam kérdezni hogy van a szomszéd. Azt mondta,sokat javult az állapota, mióta teakúrát tart, és sokkal több folyadékot szénsav mentes ásványvizet iszik. Ezt tudom neked tanácsolni.
2010. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat. Én 66 éves nő vagyok, sok egyéb más problémával. Alkoholt egyáltalán nem iszom, füstölt hust sem eszem, sertéshusból készült ételt viszont igen, mivel a férjem szereti, magamnak meg nem főzöcskézek külön, de ezentul fogok. A magas vérnyomásomra ittam már zsurló teát, arra is jó hatással van, de most elkezdek egy ujabb kurát.
2010. márc. 8. 08:34
 4/4 A kérdező kommentje:
A zöld-zab teáról még nem hallottam, de utána olvasok, hogy az fog e passzolni a vérnyomásomra is.
2010. márc. 8. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!