Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyjából kigyógyultam a...

Nagyjából kigyógyultam a bulimiából, de refluxos lettem. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Nem kertelek: bulimiás voltam; egy ideig csak a kaja körül forgott az életem; direkt hánytattam magam. 5000-8000 kalóriákat voltam képes benyomni, tömérdek péksütit (olcsóbbik... ) és kakaóstejet, csokit, pizzát, ilyesmit.


Nagyjából (!!!) rendeződött ez a dolog.. csak nagyjából sajnos...


Most edzek; egészségesen étkezek, saláta, hús... legalábbis megpróbálok így. Néha teljes kiőrlésű szénhidrát is megy, de sokszor az se. NEM hánytatom magam csak azért, mert megettem egy kis csokit. Heti 3X edzek ( edzőterem )+ igyekszem rengeteget sétálni.


A bajom: refluxom lett... tudom, az én hibám.

Vagyis anyának is van, nem tudom, ez örökölhető-e vagy a hajlam örökölhető-e.

A szüleim nem tudják a bulimiát, de a tesóm igen.

Pszichológusra sajnos nincs pénzünk/pénzem, talán ezért se mondtam el a szülőknek. Meg főiskolás vagyok... ez a másik.. elvileg felnőtt ember. "felnőtt".


A nővérem nagyon rendes, és mindig mellettem áll, segít, akármiben fordulok hozzá! :) ő támogat igazán.


A bajom, hogy refluxom lett... és higgyétek el, mindent próbáltam:

- szódabikarbóna

- rennie ( antacida )

- szedek néha savtermelést gátló dolgokat is ( mindig hagyok min.2-3órát a rennie és a savtermelést gátló között!! tudom, hogy a 2 "kiüti" egymást )

- biztos, hogy reflux, minden tünet illik.

büfik, korai teltségérzet, nyomás a gyomorban 1-2 órával kajálás után, és a torokban gombóc, és a többi... meg érthető is... hiszen kb. 1,5-2 évig bulimiás voltam, szerintem meggyengülhetett az a záróizom a nyelőcső-gyomor között... vagyis én tettem gyengévé, tudom az én bűnöm.


Igyekszem magas párnán aludni, tegnap sikerült hogy ne úgy keljek fel hogy ég a torkom...


A problémám az, hogy most kis adagokat eszek... de így is sok sav termelődik..

hiába szedek napi 2X quamatelt, meg hagyok időt rennie közt, kamillateát is elkezdtem inni ( elvileg az nyugtatja a gyomrot )

és sokszor magamtól van hányingerem. pedig nem eszem sokat, múltkor pl. annyi volt hogy teát ittam ( nem forró, hanem ilyen spar sajátmárkás hideg tea, cukormentes üdítő ) + salit ettem ( csirke, saláta, ubi, paprika répa ) tehát semmi úgymond "hízlaló" cucc, még öntetet sem teszek rá hogy ne legyen bűntudatom.


és mégis hányingerem van.


A másik hogy van, amikor nincs hányingerem, rendesen eszem salátát ( kis adagot, hogy ne terheljem a gyomrom ) és mégis érzem a savasságot 1 órán belül kb.

Ilyenkor úgy érzem, muszáj 1 ivójoghurtot innom... csakhogy kb. 700 gr ivójoghurt se elég nekem ( legnagyobb méret majdnem ) még utána is "ég" a torkom csak kb. 2-5 percig nyugtatja le a gyomrom a joghurt.

pedig olyan jó hideg... vagy pl. a mizo termékek, madártej ilyesmi.

mármint 1 madártej nem sok kalória, elvben nem lehetne bűntudatom... de az a baj hogy a savasság nem múlik el, és még iszok tejet, meg kefirt kívánok.. ajj..

és akkor van, hogy megindul a falásroham és megint a "régi" ember vagyok aki 1,5 éve voltam... mert akkor már tudom hogy "jaj ha megittam 2 palack ivójoghurtot meg 1 kaukázusi kefirt meg tejet akkor már eszek egy kis csokit is, meg 1 kakaós csigát és majd hányok" -> ilyen alapon...


na, az a baj hogy ez az utóbbi, ez nagyon kezd elszaporodni az életemben :(


SEMMI baj nincs ha nem érzem a savasságot. nem gondolom hogy hánytatni kéne magam, múlt héten pl. egy magasabb kalóriás napot tartottam, sok csirke, saláta, 1 pici kefir(!!) avokádó ilyesmi, alma. teljesen egészséges nap. teljes kiőrlésű terméket is ettem múlt héten.

és valamiért akkor nem jött savasság. nem tudom miért. lehet máshogy vettem be a gyógyszert passz, de egész napra összeszámolva egész magas volt a kcal bevitel és nem volt bűntudatom!! ( meg edzettem is aznap ez lehet rásegít :D )


és nem is gondoltam, hogy hánynom kéne, mert edzettem, ízlett a kaja, és az a hülye savas érzet se jött a torkomba amikor "oltani" kéne azt az égető érzést ivójoghurttal...


egyedül ez az, ami hátráltat...

tudom én okoztam a refluxot, én okoztam a gyomorégésemet és azt hogy csomószor feljön a sav a torkomba...

tudom az én hibám.


Pszichológushoz nincs nagyon pénzem elmenni, a szülőknek meg azért nem mondanám el mert már nem az vagyok aki 1,5éve hogy csak bulimiás..

igazából szerintem tökre átlagosan tudnék élni ha ez a sz*r égető érzés nem lenne...


akkor tökre jól tudnék kajálni. egészségeset.

( mert tudom a joghurt tele van kalóriával.. de nemhogy 1 pici pohár natúr joghurt 700 gr ivójoghurt nem tudja csillapítani az égést... hiába próbálom.. )

ezért nem mondanám el a szülőknek.

a nővérem tudja, próbál segíteni, de ő is csak azokat a tippeket mondja amiket neten olvas és én is olvastam.


Próbáltam a salvus vizet is, szódabikarbónás vizet is, rennie, quamatel megy, kamillatea... megemelem a párnám éjjel, fekvéskor ( ez pl tegnap bejött!! )

kávét tejjel iszom!!

cigiben 50%-al gyengítettem ( én töltöm, nem dobozos... mert az egy rakat pénz, nekem egy nap kb. most kiszámolva 150-200 ft a cigaretta hogy töltöm cigarettadohánnyal...

aktív szenes szűrőre váltottam piros szűrő helyett ( jóval gyengébb ) kék dohányra a piros bitangerős dohány helyett... ez a váltás kb. 2 hónapja volt

és mennyiségben is fele annyit szívok 1 nap...

szóval eléggé visszavettem...


nem gyújtok rá kaja után ( elvileg ugye nem szabad még ha jól is esne ) kb. alig cigizek már.. 2 hónapja "lassítottam" le a cigivel... bulizni nem bulizom kb. 3 havonta 1X szóval alkohol kizárva, kávé csak reggel de az is tejjel.

a paradicsomos ételeket is imádtam ( amúgy most imádom a zöldségeket és a salikat!^^ ) de azokat se eszem már mert savat csinál... citrusféléket se...


segítsetek légyszi!

mit tegyek hogy elmúljon?? a torokban lévő gombócot/égetést kéne elmulasztani.. meg a gyomorban lévő savasságot... légyszi segítsetek, tudom én tettem ezt a testemmel.



2015. nov. 9. 23:49
 1/3 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék: nem tervezek falásrohamokat, nem dugok az ágyam alá tartalék kaját, csokit kekszet... hogy majd na betömöm és kihányom.


Igyekszem mindig tudatosan választani, még ha olyan étterembe is megyünk ( mekiben is, saláta ) meg itthon is természetesen, egészséges dolgok.

Rájöttem, hogy imádom a zöldségeket. :)


az egyedüli probléma, az, amikor

1. kis adagtól is hányingerem van

2. és ez a legnagyobb gondom, szerintem, hogy kis adagtól, ami elvileg nem emeli az inzulint se ( csirke, pulyka, sonkafélék, felvágottak, zöldségek, sali ( nem kukoricás-majonézes! ) is sok savam lesz...

és akkor amit találok a hűtőben joghurtot, azt mind megiszom, megeszem, meg kb. 0,75 liter tejet be tudok nyakalni rögtön mert 5 percre valahogy csillapítja az égést... de utána megint nem jó...

de a joghurt ugye cukros... amitől bűntudatom támad. pl. 500 gr joghurt kb. 500 kcal körül van, lehet több is fajtától függően...

és akkor már ott a bűntudat hogy "úristen, megittam 0,75 l tejet kb. 350-400 kcal + a joghurt 500 kcal " és akkor már olyan "tökmindegy" alapon eszek egy kis csokit meg 1-2 péksütit és hányok...


semmi baj nem lenne ha ez a lószar savasság nem jönne fel a torkomba...

mert a gyomromba még csak semlegesítem rennie-vel valahogy ( bár az se sikerül sokszor ) de a torkomba feljön...

meg érzem a mellkas-nyelőcsőben is..


tudom, tudom, hülye voltam 1,5 évvel ezelőtt... meg akkor kellett volna pszichológushoz menni. tudom.

ne b__sszatok le légyszi.


csak ha tudtok akármilyen tippet, légyszi segítsetek.

2015. nov. 10. 00:11
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Neked pszichiáterre van szükséged, nem pszichológusra. Előbbi létezik TB támogatottan is, tehát rossz kifogás a pénz. Egy próbát megérne.

2. A fizikai jellegű egészségügyi problémákat nem otthon kell kuruzsolni netről szedett tippekkel, hanem elmenni vele orvoshoz és kivizsgáltatni. Ha mész pszichiátriai beutalóért, egyúttal elmesélheted a többit is a háziorvosodnak, tovább fog küldeni a megfelelő vizsgálatokra.

2015. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A refluxot, feltéve, ha tényleg az van neked, nem szabad otthon kezelni, házipraktikákkal, stb. Lehet komolyabb a baj, mint gondolod, és csak ártasz magadnak, ahelyett, hogy szakemberre biznád. Háziorvos ad beutalót gasztroenterológiára. vagy elmész önerőből magánhoz, kikérdez, szükség szerint gyomortükrözést végez, ami igaz nem kellemes, de kibrható az egészséged érdekében, utána minden kiderül. Higgy nekem, jó indulatból irom ezeket, én is refluxos vagyok, csak nem bulémiás. A megfelelően beállitott gyógyszer segiteni fog, sajnos a vény nélküli készitmények nem sokat segitenek ilyen esetben SEM. A pszichológust pedig én is javasolnám.. fontos az, hogy mit eszik egy refluxos, de te túldramatizálod az étkezést, s ezáltal stresszes leszel, ami a gyomorsavtermelődésedet csak fokozza, ezért a gyakoribb rosszullét. Hiszen reflux kialakulhat stressz miatt is. Nem az internetet kell bújni, meg házilag kezelni egy igen komoly betegséget, hanem elmenni az orvoshoz, ha azt akarod, hogy jobb legyen!
2015. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!