Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előre Domború Hát kiegyenesíté...

Előre Domború Hát kiegyenesítése 25 évesen még lehetséges?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és 14 éves koromban 168 cm magas voltam ( srác vagyok ), jelenleg 25 évesen ez a legjobb esetben 164 cm, tudom nem a magasság a lényeg, de jobb lenne közel lenni a 170-hez. 15-17 éves korom között súlyos betegség miatt ágyhoz kötött voltam, rengeteg műtéten estem keresztül.

Manapság próbálok sokat mozogni, de a lényeg, hogy ez sok gyaloglásban, nyaranta hegyekben való kisebb túrázásokból áll, de ez nem segített eddig.

A lényeg, hogy görbe a hátam a vállaim előre esettek, ha megpróbálom kihúzni magamat a gerincem nem mozdul a helyéről.

Nem tudom, hogy lehetne ezt kiegyenesíteni ilyen idős korban, nem vészes, tehát nem mutogatnak rám az utcán, csak zavar, mert lehetne jobb is. Sajnos hasi sérvem van, ami nem akarnak műteni, mert még lehet olyan műtétem, hogy a hasamat fel kell nyitni, ezért hálót nem ültethetnek be, ezért komolyabb edzéseket nem mertem csinálni.


A kérdésem, lehetne-e tenni valamit, hogy a magasságomból visszanyerjek valamit, így 25 évesen?

Válaszokat előre is köszönöm.



2015. dec. 8. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

váll, hát, mell izom edzése.

street workout, trx, fegyencedzés, kondi

2015. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Erről egy mozgásterapeutával (pl. gyógytornász, manuálterapeuta stb.) kellene személyesen konzultáljon. A gerinc görbületének kiegyenesítésére, a mozgástartomány fokozásra vannak gyakorlatok, több fajta nyújtózkodás, lazítás, légzés irányítás, denevér padon lógás, testtartás korrekciós feladatok és a többi. Érdemes velük próbálkozni, az izmokat tónusban tartani, mert hasi sérv mellett is lehet valakinek egyenesebb a háta, jobb a kiállása.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2015. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!