Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges ebből teljesen...

Lehetséges ebből teljesen rendbe jönni? (KÉP)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy 1 éven keresztül extrém stressznek voltam kitéve. Olyan tünetek jelentek meg rajtam, amik szervi bajra is utalhattak. Viszont mindenemet teljesen kivizsgáltattam, nem volt sehol sem eltérés.

Rendkívül lehangolt voltam minden nap a barátnőm mellett, azt hittem nem bírok fent lenni 6 órát. Depressziós lettem és utáltam a világot... Így telt el a nyaram, olyan szinten ki volt merülve a szervezetem, hogy -4 kgba voltam. (Fülzúgás, mellkas szúrás). Ki se mozdultam a világba. Aztán elkezdődött egy újabb szemeszter, ahol folytatódott minden. Cigitől olyan szinten lezsibbadt mindenem, esténként konkrétan halálfélelmem volt, hogy mi bajom van. Kaptam erre Káliumot, magnéziumot. Ettől sokat javult a közérzetem. De valahogy elkaptam egy nagyon brutális hasmenést és teljesen megsemmisültem. Ezt úgy képzeljétek el, ahogy mondom.Zöld hasmenés, tenyésztés negatív stb.. Nem tudtam felkelni az ágyból, nutridrinken éltem 2 hétig. Az egyetemen mindenki kérdezte mi bajom van, én meg nem mondtam senkinek semmit mert azt gondoltam mindenki le fog nézni emiatt. A nyelvem sárga volt 3 hónapig. Karácsony előtt a barátnőm szakított velem, gondolom besokallt, hogy ennyit voltam beteg. De ez úgy ért engem, mintha 500 kést döftek volna belém. És még többet cigiztem, még jobban tönkrement a szervezetem. Az orvos annyit mondott, hogy teljesen ki vagyok merülve, és kis segítségre van szükségem most, hogy erősödjek. Ekkor kaptam SSRI-t, amit 3 napig szedtem, de legalább el kezdtem tudni enni, mert ha nem eszek akkor, valószinüleg kórházba kötök ki. Óriásit csalódhatott bennem a családom, hogy ennyire elbántam magammal, vagy ennyire összejöttek a dolgok.

Sokat gondolkodtam, hogy helyre tudnék én jönni gyógyszer nélkül. Szerintetek lehetséges többszörös idegkimerülésből és súlyos depresszióból mindenféle gyógyszer nélkül kijönni?

Csak vitaminokat, schüssler sókat szedek és eszek rendesen. A közérzetem sokat javult, az alvásom is kezd helyre jönni, eddig nem tudtam egy éjszaka sem aludni. A nyugtatókról is leszoktam már, viszont kicsit még megijedek amikor hirtelen kimerülök, valamiért azt mesélem be, hogy ez nem is én vagyok, amikor "felszabadult vagyok" hanem valami pszichés betegségem van, persze ez óriási baromság.

Lehetséges szerintetek sporttal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és normális étrenddel teljesen meggyógyulni?

Még nem nagyon találom a helyem, de a haverjaimmal újra beszélgetek. Valamint terveztem kicsit a jövőbe, mihez fogok kezdeni. De sokszor félek, hogy hülye vagyok, hogy gyógyszerek nélkül gyógyítom magam?

[link]


2016. jan. 26. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy lehetetlen! :)

Az út amire rátértél teljesen jó, valamint az is, hogy tisztában vagy azzal, amit rosszul csináltál.

Mozdulj ki, sportolj, szórakozz, találj hobbit, beszélgess, akár szerezz be egy kis állatot!

Ha úgy érzed a családod csalódhatott benned, akkor mutasd meg nekik hogy rendbe is tudod szedni magad.

Ha úgy érzed a gyógyszerek nélkül is sikerülhet, akkor csináld nélkülük. Nem gondolom, hogy túl idős lennél, előtted az életed!

2016. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Többféle depresszió és mellette többféle személyiségtípus létezik. Sok minden függvénye még a teljes - vagy részleges gyógyulás vagy a betegségben maradás is.

Egyértelműen javaslom, kérj terápiás beszélgetéseket egy pszichológustól.

Én, mint szakember, egyáltalán nem vagyok gyógyszerpárti és a tapasztalatom szerint, súlyos depresszióból is ki lehet jönni gyógyszer nélkül, de egyedül és gyógyszer nélkül ennek a gyógyítása nem szokott hatékony és tartós lenni. Ezért javaslom a szakember felkeresését, amit tb-re is megtehetsz, tehát ingyen. Gyógyulást kívánok.

2016. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!