Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okoz már napok óta nem...

Almaa kérdése:

Mi okoz már napok óta nem szűnő időszakosan előjövő gyomorfájást? Tovább lennt

Figyelt kérdés
Sziasztok...pár nappal ezelőtt kezdett el először fájni a gyomrom.. először azthittem majd elmúlik, de másnap megint előjött...vanhogy napi 4-5 ször de a mai nap lehet több is volt.Mi lehet a probléma oka?Gondolkoztam azon, hogy esetleg lenyeltem egy rágót és beleragadt a gyomromba de én ezt nem hiszem el..vagy mégis lehetséges?utánanéztem pár dolognak a neten hogy esetleg a sok stressz, túlfüszerezett ételek, rendszertelen táplálkozást stb..Rendszertelenül táplálkozok metrt van hogy órákig nem eszek utána meg nagyon sokat, de nemhinném hogy ez napokig tartó időszakos fájdalmat okozna.Valaki tud ésszerű ötlettel szolgálni?És ha ez valamien betegség mi a teendő? 15/F
2010. márc. 30. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves 15 éves! Először is próbálj meg rendszeresen táplálkozni, egyszerre ne egyél nagyon sokat. Mert a gyomor tűri egy ideig, de azután fellázad. Lehet fokozott a gyomorsav termelés nálad. Még várj egy pár napot, ha nem múlik menjél el orvoshoz.
2010. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendszeres táplálkozás alatt mit értesz? mivel iskolába járok oda viszek magammal kaját...vigyek magammal többet és minden szünetbe egyek egy keveset?ja és még annyit lehet az gond,hogy nagy falatokban eszek és nem tudja megemészteni a gyomrom?
2010. márc. 30. 18:15
 3/5 anonim válasza:

Rendszeres táplálkozás: próbálj mindig egy időben enni. Fontos,hogy reggelizz mielőtt elmész suliba és a suliban is egyél egyszer majd jöhet az ebéd és a vacsora(de ebéd és vacsora között is ehetsz)...egy a lényeg,hogy mindig ugyan azokban az időpontokban egyél!

Egyébként ne igyál szénsavas üdítőket(végképp ne Pepsi-t/Coca cola-t)!!!

2010. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
az a baj, hogy gyomor és hasi fájdalmak 150 féle betegséget is jelenthetnek. énis rendszertelenül eszem és ettem is egész életemben, egyszer kórházba kerültem mert sok volt a gyomorsavam és majdnem fekélyem lett.. legutóbb pedig vesegörccsel kerültem kórházba (folyadékhiány miatt).. igy ezeket megélve elgondolkodtam, hogy tényleg fontos a rendszeres táplálkozás és a stresszmentes élet. 15 vagy, gondolom már középiskola elsö osztályosa, uj közösség, tanárok, valószinű ezektől is kijöhetett a fájdalom. mikor valaki felhuzza az agyad, számolj el 10-ig lassan, hidd el sokat számit.
2010. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyébként nem ártana mindenesetre a háziorvosodhoz elmenni, kérd, hogy küldjön el a laborba, csináltass egy vizelet vizsgálatot, abbol sok minden kiderülhet.
2010. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!