Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívbetegség jele is lehet?...

Szívbetegség jele is lehet? Többi lent

Figyelt kérdés
Elő szokott néha fordulni nálam, hogy extraszisztoléim vannak sorozatban (kb. 5 másodpercenként) és úgy 1-2 percig tart, amik igencsak ijesztőek. Elkezd enyhén szorítani a mellkasom, "meglódul" a fejem. Kihagy az ütem, utána pedig nagyon felgyorsul. De ami aggodalommal tölt el, hogy tegnap is előjött és ma is. Tegnap eléggé megerőltettem magamat fizikailag, annak tudtam be. De ma teljes nyugalomban. Ezelőtt egy-két hónapig sem éreztem. Vérnyomásom rendben, nem vagyok igazán fáradékony (reggel 5-től este 10-ig talpon vagyok). Tudom, el kellene mennem kivizsgálásra, de addig is: van/volt valakinek hasonló? Köszönöm a válaszokat előre is.
2016. febr. 19. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez lehet stresszes tünet is, de szívritmuszavar is, feltétlen menj el a háziorvoshoz, ki kell vizsgálni az okot.
2016. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az elöttem szolonak, igy latatlanban senki sem mondhatja meg, es erdemes megnezetned, de azert ne aggodj, könnyen lehet, hogy csak idegesseg, megeröltetes okozza. Nekem peldaul huszas eveim elejen minden vizsgaidöszakban voltak ilyen tüneteim, vagy pl. hajnalig tarto bulizas utan. Kemeny vizsgak utan, amikor tul voltam rajta es leeresztettem, gyakran fel oran at tarto bigeminiam jelentkezett, ez azt jelenti, hogy minden masodik ütes extraszisztole volt, nem volt epp kellemes erzes... Orvos szerint csak a stressz okozta. Most 35 vagyok, es csak nagyon ritkan van egy-egy extram, kb. evente egy par alkalommal, föleg ha fizikailag megeröltetem magam.
2016. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!