Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehettem ma ilyen...

Mitől lehettem ma ilyen rosszul? Mit tegyek, hogy túléljem a holnapi napot?

Figyelt kérdés

Régebben voltam pánikbeteg, de annak már évekkel ezelőtt vége lett.Nem is szoktam parázni mostanában.

Most pár napja beleestem egy makacs náthába.Torokfájás, vegyes köhögés, orrdugulás, levertség, gyengeség.De mivel lázam, egyéb bajom nem volt, így eljártam dolgozni.Sajnos fizikai munka.Néha könnyebb, néha nehezebb napok.Mellette próbálok azért pihenni, hiányozni nem lehet.Nos, ma reggel még ahhoz képest jól indult a nap.Viszonylag energikusnak éreztem magam, csak sokszor kínoz száraz köhögés, amitől majd meg fulladok(mert csiklandozza a torkomat), ezért egész nap szinte megállás nélkül szopogattam a cukorkákat a köhögőgörcs elkerülése végett.Cukros üdítőt ittam, egy kávét, meg délig megettem 2 péksütit.Ez a szokásos délelőtti menüm amúgy is.Délkörül már kezdtem érezni hogy kicsit fáradok, jó lenne leülni enni, pihenni, de gondoltam még gyorsan befejezek egy munkát.Aztán már mire leroskadtam végre megenni a péksütim, már úgy éreztem, végelgyengülésben vagyok! Teljesen legyengültem, éreztem hogy hiába ettem, nem lett jobb, nem volt elég.De nem volt több kajám.A konyhán is csak péksüti volt.Hirtelen összeszorult a gyomrom és mellkasom, nagyon elkezdett verni a szivem, remegtem, úgy éreztem nem birok hazamenni (10 percre lakom csak).

Nagyon megijedtem! Olyasmi volt mint régebben a pánikrohamaim! Gyorsan újra leültem és megettem a konyháról még egy péksütit.Picikét jobban lettem, aztán nagy nehezen rászántam magam és elindultam lassan hazafelé.Remegő, gyenge lábakkal hazabotorkáltam és menet közben is csipegettem a kifliből.Otthon már kész volt az ebéd, de arra sem volt erőm hogy rendesen jóllakjak, ráadásul a hasam sem volt jó.A sok szopogatós cukorkától, meg a köhögéstől rossza gyomrom, állandóan puffadok ezek miatt, ami még rátesz a náthára és így kevesebb levegőhöz jutok.Megmértem a vérnyomásom, de nagyon fura volt, vagy mérhetetlen volt, vagy magas, 160-170 körüli.Többnyire 140 körül van.Béta blokkolót szedek, de néha meg sem kottyan neki.

Most ez a rosszullét nagyon megijesztett.Holnap még sajnos be kéne mennem dolgozni és úgy néz ki, nem lesz könnyű nap!De pénteken már szabi lenne.Mit gondoltok mitől lehettem rosszul hirtelen? Leesett volna a cukrom? (De hát egész nap cukrot, szénhidrátot ettem!).Vagy a fáradtság? Esetleg lehet hogy influenzás vagyok vagy tüdőgyulladásom van? Bár ezeket kétlem kicsit, mert nincs lázam és más súlyosabb betegségekre jellemző tünetem).Vagy vissza akar jönni a pánikbetegség?Vagy csak most minden összeadódhatott, a betegség, plusz túlhajtottam maga, plusz esetleg nem a legmegfelelőbb étkezés? Nagyon kockázatos így dolgozni?


2016. febr. 24. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Betegség esetén érzékenyebb az idegrendszer. Lehet keveset ittál. Ilyenkor sokkal több vitaminra, legalább 500 mg magnéziumra, kálciumra és 1000 mg C vitaminra is szükség van. B-MAX vitamint is szedjél be, akkor bírni fogod a munkát. Azért volt magas a vérnyomásod, mert ideges voltál. Igyál nyugtató teákat, vagy pedig ha van nyugtatód, akkor 2-3 napig szedjed.
2016. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, egyszer a dokim is mondta mikor a vérképemre nézett, hogy keveset iszom.De szerintem nem, mert ma is délután kettőig megittam egy liter szörpöt.Most van itthon multivitamin pezsgőtabletta meg 500 mg-os c-vitamin és béta karotin.Most ezek vannak csak sajnos.Az idegrendszerem sajnos sosem volt valami erős!

Jut eszembe ma előjött mielőtt rosszul lettem még egy tünet, ami máskor is néha előfordul, megfigyeltem, hogy időszakosan jön elő és főleg nagyobb gyaloglás után de szinte kizárólag idegen helyen (vagy lehet hogy csak itthon nem figyelek fel rá annyira)..Ez egy olyasmi érzés, mintha a combomban "pattognának" az izmaim, vagy ereim, nem tudom...Szóval olyan bőr alatti fura érzés.Vagy talán nagyon apró, szapora kis izomrángások.Nem tudom jobban megfogalmazni.Idegesítő, mert nem tudom mitől lehet.Évek óta van és úgy figyeltem meg, talán menstruációs ciklustól függ nálam ez is, akár csak a jobb fülemben az éjszakai zavaró "kopogás".Pár éve hasonló fura tünetekkel már végigjártam egy csomó kivizsgálást, nem találtak soha semmi különöset.Néha voltam vérszegény, vashiányos.De ez gyerekkorom óta hol elmúlik, hol visszatér.Ilyenkor iratnak egy doboz vasat és el vagyok intézve...

Ezek is lehetnek idegi eredetű vagy valamilyen hiány tünetek? Amúgy 41 éves nő vagyok és alapvetően egészséges életmóddal.

2016. febr. 24. 21:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, a"fura tünet", amit említettem.Szóval ma, mikor legyengültem, előtte megint éreztem azt a"pattogást" a combomban meg a derekam felé.Néha, rendkívül ritkán előfordult már, hogy a fejemen, fejbőrömön éreztem hasonlót.Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor esőcseppek koppannak az ember fején, csak ez nem jár hideg érzettel.
2016. febr. 24. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!