Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Voltam gyogyszertarba de...

Voltam gyogyszertarba de alacsony vernyomasra semmit se tudtak adni. Orvos se irna fel? Azt mondtak sok folyadek es kave vagy koffeintabletta segit. Koffeintabletta tenyleg segit?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ő tudni fogja, hogy ilyen esetben mit kell felírni. Egyébként meg a vényköteles gyógyszerek általában sokkal olcsóbbak is, mint a recept nélküliek.
2016. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mint ahogy magas vérnyomásra sincs gyógyszer, alacsony vérnyomásra sincs.

Ez nem olyan, mint a wow-ba a hp. Kevés vagy sok.

Sportolj, és akkor a szervezeted visszaáll a helyes működésre, ez egy több tényezős dolog, csak a vérnyomást a legkönnyebb mérni.

2016. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Több folyadék és napi rendszeres testedzés többet ér, mint a koffeintabletta.
2016. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha napi fel orat ellipszistrenereuek es napi 2litert iszok akkor jo lesz a vernyomasom?120koruli?ma 102 volt..es mennyi ido mig rendes lesz?
2016. márc. 31. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha jön a meleg, akkor még alacsonyabb lesz, nekem nyáron mindig nagyon lemegy a vérnyomásom.


A több folyadék és az intenzív mozgás biztosan emelni fogja, de próbáld ki. A fél óra intenzív mozgás mellett naponta sétálj is legalább 1 órát friss levegőn és lépcsőzz lift helyett. Napi lépcsőzés ingyen van és hasznos.

2016. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ezt az 1 óra sétát meg fél óra elipszisezést felejtsd el.

Nem az időn múlik, hanem az intenzitáson.

Ha életedbe nem sportoltál, itt az idő, hogy utánanézz.

Súlyzók, trx hasonlók

2016. márc. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban még kv-val sem kínáltak meg?

Egyébként a lófüttyöt fogja a mozgás megváltoztatni, ahogy az sem igaz, hogy magas vérnyomásra ne lenne gyógyszer. Ha valakinek magas, az már az is marad és alapvetően az alacsonyon sem lehet segíteni.

Te örülj neki, hogy alacsony, majd, ha már nem 19 éves leszel, hanem legalább 10-zel több, a tartós stressz magasan tartja és akkor normál lesz.

2016. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszolónak komoly mentális betegsége lehet.

Kicsit elentmondásos, hogy van rá gyógyszer, de nincs ellene mit tenni, az hogy a stresztől helyre jön, gyenge vicc, ha vicc volt.

Sportos alkattal eleve csökkenthető a hatásai, és el tud múlni az egészséges élettől.

2016. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyáltalán van valamilyen panaszod? korábban magasabb volt a vérnyomásod, csak most lett ilyen?

nagyon sok fiatalnak 100 körül van a vérnyomása és boldog vele (vagy nem is merül fel, hogy meg kellene mérni)

én 24 vagyok és 100-110 között szokott lenni a vérnyomásom.

egyszer volt 89/.., akkor vírusfertőzésem volt, szédültem is rendesen. de ha nincs panaszod, ne foglalkozz vele

2016. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as

Ízlelgesd akkor mégegyszer:

1. A genetikailag meghatározott magas vérnyomás önmagában magas fog maradni mindig. Ha sportolsz, akkor is.

2. Van rá gyógyszer, ami mesterségesen leviszi. Rengetegen szedik.

3. Ha abbahagyják, akkor már 1 nap múlva megint magas.

4. Az alacsony szintén genetikailag meghatározott.

5. Ha iszol sok vizet, akkor pár óráig-fél napig magasabb.

6. Ha csak annyi vizet iszol, mint más, vagy annyit se, visszaáll.

7. Egészségtelen életmóddal (elhízás, tartós stressz) tartósan, sőt véglegesen meg lehet emelni. Gyógyszerrel nem, már csak azért sem, mivel nem fejlesztenek ilyet, mert ez nem betegség.

Kapis?

2016. márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!