Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy sima EKG kimutatja ha...

Egy sima EKG kimutatja ha volna valami problema?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok fiu,regebb is volt ra panaszom,hogy erzek tompabeuteseket a szivemnel nagyon ijeszto ,szoktam sportolni az alatt is csinalta de ritkan,csinaltak verkepet az rendbe volt,a vernyomasom az is mindig rendbe van,csinaltak ketszer is EKG-t de csak simat,es azt mondtak semmi bajom sincs,kamasz kor,de en nagyon megijedek az ilyen tompabeutesektol van ugy hogy egy nap nagyon sokszor erzem de van ugy is hogy 1-2 hetig nem is erzem es gondolkodok rajta,hogy nem-e szivritmuszavarom van s agyalok rajta es stresszelek azt szeretnem megkerdezni,hogy ha ketszer is csinaltak Ekg-t kimutatja-e ha lenne valami problema a szivemmel?

2016. ápr. 4. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha néha más ritmusban ver a szíved (úgy gondolom ezt írtad le fent tünetként) azt nem fogja kimutatni az ekg, mert az csak egy pillanatnyi állapotot rögzít. Jobb lenne a 24 órás ekg, az egy kis kütyü, amit a derekadon hordasz egy napig, azon már látható lesz ha vannak ilyen extrázások, persze sokszor, akinek nincs mindennap, nem mutatja ki ez sem. De a lényeg, hogy ez igazából nem egy olyan nagy gond egészségügyi szempontból. Nekem csak sima kardio edzést javasoltak rá, gyógyszert nem.
2016. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindig csak sima Ekgra adtak beutalot azt mondtak semmi bajom, nem szokott ossze vissza verni a szivem hanem erzek tomba nagy beuteseket es akkor nagyon meigijedek es azon agyalok mindig de azt mondtak egy dima ekg is kimutatja ha valami gond lenne
2016. ápr. 4. 17:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Tompa*sima*
2016. ápr. 4. 17:15
 4/11 A kérdező kommentje:
En igazabol azt akarom megtudni hogy ez nem szivritmuszavar ami veszelyes igaz? Ha az lenne szerintem eszre vettek volna
2016. ápr. 4. 17:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem minden szivritmuszavar veszélyes. Az ekg minden súlyos betegséget megmutat, így látszott volna, ha beteg vagy. Viszont valamilyen pánikbetegséged lehet, mert annak a tünete szokott lenni az ha valaki mindenképp szívbetegségre gyanakszik.
2016. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz eleg panikbeteg vagyok,mert ha erzek is valamit mindegy ha nem a szivemnel erzem is mar fogom a szivemre,hogy az faj es akkor teszem a kezem a mellkasomhoz es nezem a pulzusom es ijedek meg..valahogy le kell szokjak es ne ra figyeljek
2016. ápr. 5. 05:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nehéz erről leszokni. Nagyon fiatal is vagy. Nem úgy megy, hogy leszokok róla és nem figyelek oda. A pánikra való hajlamnál leginkább a teljes életmód-változtatás a fontos. Nagyon jó lenne ha sportolnál valamit, hetente többször, odafigyelnél az étkezésre, be tudnád tartani a napi 3-szori étkezést, igyekeznél nyugodt légkört teremteni magad körül. Ami kihozza a szorongást: a kialvatlanság, a kávé (ami ráadásul emeli a pulzusodat is), sok esetben az alkohol és a drogok, ezeket érdemes kerülnöd, a drogot nyilván mindenképpen, de az alkoholnál is érdemes majd később, ha idősebb leszel, figyelned, hogy tényleg csak 1-2 pohárral igyál.

A szívbetegségek egyébként vagy kiderülnek gyerekkorban (néhány évesen), vagy csak nagyjából 50 év körül jelentkeznek, tehát a te korosztályodban szinte nincs is frissen diagnosztizált szívbeteg. A beütéseket, amiket érzel sporttal meg lehet szüntetni, csak gyors mozgás legyen, futás, bicikli, bármi.

2016. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
1,70 vagyok 55 kilo szerintem nem vagyok tulsulyos sportos testalkatom van sportolni is szoktam focizok igaz most kicsit hanyagoltam de akkor is focizok,kavet soha nem ittam,alkoholt soha nem ittam es szivarazni se szivaraztam soha es nem is fogok.
2016. ápr. 5. 16:17
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha szivbeteg volnek mar kiderult volna,ertem koszonom
2016. ápr. 5. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy túlsúlyos, de nem is amiatt kell neked a mozgás, hanem a mentális egészséged megőrzése miatt. A szívednek nagy valószínűséggel semmi baja, az ilyen extra dobbanásoknál, amiket érzel, szokták javasolni az aerob mozgást, mert az megdolgoztatja a szívet. Nekem is van az extrázás is és a pánikbetegség is, van összefüggés. Nekem 16 évesen volt az első pánikrohamom.
2016. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!