Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csak szerintem van az hogy...

Csak szerintem van az hogy minnél idősebbek vagyunk, annál rosszabb?

Figyelt kérdés

Még kicsiként, 8-13 évesen semmi problémám nem volt, élveztem a felelősség nélküli életet, tudtam örülni minden jónak, nem fájt semmim, kipihent voltam.

Utóbbi időben 15 évesen meg már nem olyan jó, nem tudom kipihenni magam, kómásan ébredek, úgy hogy a fejem fáj, vagyis ilyen fura érzés van benne, a nyakam-vállam bemerevedik, fáj, rossz érzés nagyon, régen soha nem fájt a fejem, most már előjön, a kedvem se tud már olyan jó lenni, önfeledt, kevesebb az öröm az életben, az alvás sem olyan kényelmes. Sportolok, de inkább kárt okoz, mert nem tudok hízni, nincs kalória plusszom, mert ledolgozom, enni meg nincs idő annyit, meg lehetőség, ezért vékony vagyok. Sport nélkül jobb lenne lehet, nem lennék vézna, és erősebb lennék. Le vagyok terhelve, a suli miatt, aztán edzés, nem tudok eleget enni-inni, a szünet elszalad. A tanárokból egyre jobban elegem van. Nincs az hogy lenyugodhatok, mindig van valami feladat, soha nem lélegezhetek fel, és pihenhetek meg, hogy egy ideig nincs semmi dolgom, mindig valami jön (Tz, doga, edzés, verseny, felvételi, meg ilyen hülye alkalmak) Legszívesebben összetörném aki ezt a feladatokkal teli életet kitalálta, hogy nem lehet élvezni! A testem is, pont hogy erősödnie kéne, de régen kicsiként jobb volt, nem fájt semmi, kiphent voltam, mostmeg vagy a nyakam merev, bevan állva, vagy a fejem, szinte már csoda ha jól vagyok, minden rendben, de ez mindenkivel így van, aki kortárs. Egyre rosszabb ahogy nagyobbak leszünk, az élet rossz oldala megmutatkozik minden téren, a jó meg inkább eltűnik! Akkor dühöt érzek, ha lenne ennek egy felelőse, ízekre szedném!



2016. ápr. 28. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszer ez a korszak is elmúlik! A hetven feletti alzheimer-kórban szenvedőknek ez már nem jelent problémát!
2016. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most jön a nyári szünet, addig már kibírod. Elvileg az alternatív iskolákban nincs ekkora kellmetlen terhelés, de azok meg fizetősök.
2016. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lefekszel te időben, 1* próbáld ki, hogy már fél 9-kor lefekszel, sokat számít.
2016. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Az önfeledtséget van, aki elveszti... Van, aki nem.

Testileg nekem jobb, mint tiniként, akkor heti 5-ször fájt a fejem, most havi egyszer (39 vagyok). Akkor nem edzettem, most igen, bár valami mozgás (sok séta) mindig volt.

A szabadságom szintje hullámzó, de azért most sokkal több döntési lehetőségem van az életemben, jobban a magam ura vagyok... Meg tudom valósítani a reális terveimet, ha odateszem magam.

Nem tervezem, hogy 120 éves koromig nagy letörés legyen, bár tisztában vagyok vele, hogy 100 évesen nem lesz akkora izomtömegem, mint 50 évesen. Akkora talán még lehet, mint 20 évesen, mert akkor elég minimális volt. A családi gének szerencsére jók, de azért az életmód (sokkal jobb a mostani, mint ifjan, ami lelkileg és testileg is sokat jelent), a lelki tényezők és sok más is hozzájárul, hogy az ember sokáig egészséges legyen.

2016. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Most, 24 évesen jobban érzem magam, mint tiniként: sokkal felhőtlenebb életem van, nem kell a többiek cikizését elviselnem, elmúltak a kellemetlen testi tünetek (pattanás, izzadás, stb).

Szóval nem, van olyan kor, ami jobb, mint a gyermekkor.

2016. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Alig várom hogy elmúljon ez a kellemetlen korszak, csak most változunk nagy mértékben igaz.
2016. ápr. 28. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy 20-on x éves korodig fejlődsz. :D Majd időskorban jön a többi finomság... :D
2016. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Senkit nem akarok elkeseríteni de én még 21 évesen sem nőttem ezt ki, sőt...

Én is folyamatosan lázadtam a suli ellen is, az ellen is aki "kitalálta" ezt a mai kötelességgel teli világot, szóval mintha csak magam olvastam volna. De mivel változtatni nem tudok, csak bennem forronganak ezek a gondolatok... És a sok tehetetlenül elnyomott düh, stressz betegségek formájában mutatkozik meg.

Én tavaly végeztem a szakmámmal, az anyám elhagyott amint befejeztem a sulit, a nagyszüleim nevelnek, de rengeteg a családon belüli stresszforrás is; apám se látom sokat. Munkát keresek. És sehova nem kellek. Mivel így most sok időm van magamra elkezdtem gondolkozni az életről és a halálról. Hogy minek küzdünk? Minek a sok pénz? A végén mi lesz az, ami számít?

Minden éjjel többször megébredek, forgolódom, a nyakam ugyanúgy merev, görcsös, néha fáj, a fejem nagyon sokat fáj, ég a gyomrom, mindennapos hányinger. Úgyhogy nem. Nem lesz jobb. Próbáld meg azt élvezni amid még van (pl. szabad nyarad), mert minél idősebb leszel, annál több gond szakad a nyakadba. Van aki könnyedén veszi (aki nem gondolkozik sokat) és van, aki nehezen, vagy nem tudja ezt feldolgozni.

2016. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sokkal jobb lehetett régen, miaz már hogy van aki 30 éves koráig is tanul, minek ennyi baromság ?
2016. ápr. 30. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondok jobbat. Mindenki az élete végéig tanul, maximum nem kötött rendszerben.

Bár való igaz, hogy az életben, a gyakorlatban kb. negyedét -ha- alkalmazza a legtöbb ember annak ami a tantervben van.

Egyik nap a padláson pakoltam, és a kezembe akadt egy ősrégi (na jó nem, általános sulis) háztartástan könyv. Belelapoztam, hát mondom atyaég milyen jó dolgokat ír, egy csomó mindent nem is tudtam belőle! (Ez volt az egyetlen könyvünk, amiből soha nem tanultunk. De a témáról sem. Semmit.)

2016. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!