Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem köti meg a szervezetem a...

Nem köti meg a szervezetem a vizet? (folyton pisilni szaladgálok; száraz a szám, bőröm) Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott, hogy ha megiszok egy pohár vizet, azonnal pisilnem kell, mintha átfolyna rajtam. Próbálok sokat inni (2 litert max), de a bőröm, torkom folyton borzasztó száraz, a szám cserepes, sokszor fel is reped, annyira száraz. RENGETEGET pisilek, már ott tartok, hgoy jóformán egy másfél órás előadást nem tudok végigülni, mert hiába mentem el előtte, megint csak kell. Emiatt már el se merek indulni otthonról, mert tuti hogy pár perc múlva megint rámjön. Éjszaka is ilyen durva, pedig este már nem iszom, hátha segít, de mégis lefekvés előtt minimum 2szer pisilek, aztán miután lefeküdtem nem tudok elaludni, 2-3x még minimum ki kell mennem, és sokszor éjszaka is felébredek arra hogy kell, de reggel viszont mindig ez az első dolgom. Irány a vécé, sokszor már az ébresztő előtt. És nem pár csepp jön, hanem sok! Nem fáj, nem csíp, és nem csak pár napja van ez, hanem már régóta, fél éve minimum, nem is értem egyszerűen, hogy jöhet ki ennyi folyadék belőlem, lassan olyan leszek, mint egy aszalt szilva.... Közben pedig borzasztó fáradt vagyok, itt fáj-ott fáj-amott fáj, a barátaim rajtam nevetnek, hgoy 23 éves létemre olyan vagyok mint egy vénasszony. Csakhogy az a baj, hogy nem rajtam múlik, engem is baromira idegesít, de mit tehetnék??!! Mitől lehet ez??

2016. máj. 2. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Páromnál így derült ki, hogy 2-es típusú cukorbetegsége van.

Menj el a háziorvoshoz, biztosan elküld majd egy laborvizsgálatra és annak az eredménye alapján vagy kiderül, hogy mi a gond, vagy még további vizsgálatok lesznek. De ez így biztosan nem normális, úgyhogy járj utána.

2016. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem mész el orvoshoz?
2016. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



... és ehhez nem is kell professzornak vagy orvosnak lenni. Hatodik osztály...

2016. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Egy szabadabb napodon, amikor otthon ráérsz, írd fel és mérd már meg pontosan, hogy hányszor ürítesz és alkalmanként mennyit és mennyi a napi összes ürítés. Ebből sok minden kiderülhet. Lehetséges ugyanis, hogy hólyag beidegzési problémáról van szó, amikor már kevés folyadék is sürgető vizelési ingert vált ki és csak azért tartod az alkalmankénti mennyiséget rengetegnek, mert hirtelen megszűnik a sürgető inger. De előfordulhat az ellenkezője is, hogy valóban sok az ürítés és a vizelet elválasztást befolyásoló hormon miatt valóban jelentős az ürítés mennyisége. Ez azonban pontos mérés nélkül nem derül ki és ha szakorvoshoz el is mégy, ő is csak ennek birtokában tud valamire alapozni.
2016. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nincs lehetőségem orvoshoz menni most, mert külföldön vagyok, és csak júliusban megyek haza, itt meg fizetnem kellene, de sajnos nincs rá keretem..

3-as: nincs türelmem végignézni a videóidat, de ha azt akarod mondani, hogy sok sót fogyasztok biztos: ez egyáltalán nincs így. nem használok sok sót, a zöldségeket is sokszor inkább nyersen só nélkül eszem, mert így szeretem (viszont sajnos sokszor van "cukoréhségem", egyestől kérdezem: ilyesmi lehet cukorbetegség esetén?)

2016. máj. 2. 20:45
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Énnekem is állandóan cukoréhségem van, de ez nem cukorbetegség. 5,4 az éhgyomri cukrom, és 7-8 között van, 1,5 órával kaja után. Egyszerűen szeretem a cukrot. Mindenképpen jó lenne egy laborvizsgálat...
2016. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4%
Ha ennyire nincs időd (15 perc) leírom a lényeget: kevés sót eszel. A só azaz a nátrium klorid felelős nagyrészben a szervezet folyadékegyensúlyáért. Azért írtam, hogy hatodik osztály... jó sötét vagy egyébként, ha ennyit sem tudsz. Bár 23 vagy....ez a korosztály már megfelelően buta, mint a tök.
2016. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves sómániás. Köszönöm, hogy összefoglaltad a lényeget. Nem, nincs rá időm, mert tanulok.Rómában, a Sapienzán tanulok kiemelt ösztöndíjjal, tehát még fizetnek is azért, hogy itt legyek, valószínűleg tényleg hihetetlenül ostoba vagyok, azért van ez így, ugye? Az hogy te rá vagy kattanva a só-témára és marha tájkozott vagy benne, nem azt jelenti, hogy mindenki más, aki nem foglalkozik ezzel, az buta mint a tök. Rengeteg olyan dolgot tudok, amiről valószínűleg amiből te egy szót nem tudnál felfogni esetleg. Szóval röviden tömören: hagyd meg a gonosz, rosszindulatú és ostoba megjegyzéseidet magadnak.
2016. máj. 2. 21:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vércukormérőt lehet kapni. Mérheted magadnak is. Illetve nem tudom Rómában, hogy van, de itthon szokott lenni gyógyszertárban ingyenes mérés is.

Persze az igazi a labor lenne.

Ha hazajössz mindenképpen menj el laborba.

Bár én nem várnék addig, mert a magas vércukorszint visszafordíthatatlan bajokat is okozhat. Pl. látás romlása.

Ha ilyen komoly tüneteid vannak, szerintem megéri fizetni is, hogy kiderüljön, hogy mi a bajod.

Nem játék az egészségünk.

2016. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiváltottad a kék eu-s egészségügyi kártyát ugye? Mert akkor használd, menj el orvoshoz.
2016. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!