Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Asztma vagy allergia? Vizsgála...

Asztma vagy allergia? Vizsgálata, kezelése, tapasztalatok? Fontos, többi lent

Figyelt kérdés
Száraz köhögések, terhelésre meg főleg reggel. Fulladó érzés,kifulladás,nehézlégzés. Ez melyik? Kaptam allergiagyógyszert,de az csak allergiára van úgy tudom. Vagy szedhető asztmára is,legfeljebb nem segít? Hogyan vizsgálják ki az asztmát? Allergiám az van,arról tudok,de nem szokott gondot okozni. Félek a vizsgálattól,hogy ilyen CT,meg csőlenyomás torokban ilyesmi ne legyenek, ilyesmi nincs egy asztmavizsgálatnál?
2016. máj. 22. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszert nyugodtan szedheted, allergiára már vény nélkül lehet kapni, nem fog ártani akkor sem, ha asztma okozza a tüneteidet.

A tüneteid alapján akár asztmás is lehetsz, de ezt majd eldönteni az orvos. A vizsgálat pofon egyszerű: kapsz egy kis csövet, felszólításra belefújsz és a számítógép kiértékeli. Ennyi, egyáltalán nem kell tőle tartani.

Ne sértődj meg, túlsúlyos nem vagy esetleg? Az is okozhat ilyet, de ha teljesen átlagos alkatod van, nem szóltam. :)

2016. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
átlagos súlyú vagyok,sőt inkább még vékony is. Köszi a segítséget :)
2016. máj. 22. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegyél sópipát gyógyszsertárban és naponta pipázgass 15-20 percet este, nagyon jó hatású az allergiára és az allergiás asztmára is. Hagyd el a tejet, tejterméket egy időre, az is sokat segíthet.
2016. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valakinél összefügg az allergia-asztma.Nálam legalábbis igen.Nekem csináltak allergia tesztet és légzésfunkciós vizsgálatot is.Kiderült,hogy az allergia okozza az asztmás tüneteket is.Szerencsére ez az évek során enyhülni látszik,nem fulladok 2-3napig stb.Maximum reggelente tüszögök,taknyos vagyok.Erre szedek vénynélküli szert illetve sópipázom.Viszont a tüdőgondozó orvosom felír orrsprayt,tablettát és Bufomix befújos gyógyszert.Mondjuk ideje lenni megint mennem,2 éve nem voltam a tüdőgondozóban,de most szerencsére jól vagyok:)
2020. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!