Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szivnagyobbodas az csak...

A szivnagyobbodas az csak szuletesi es genetikai lehet igaz? Tobbi lent

Figyelt kérdés
15/F vagyok a szivnagyobbodas az ugy lehetseges igaz,hogy ugy szuletsz vagyis genetikai,azert kerdem,mert van ugy hogy nyugalomba is es focizas kozbe is szorit a mellkasom es nehezen kapok levegot es van ugyis hogy egyet mozdulok es roppan a mellkasom egyet,vervetelen voltam az jo lett,a vernyomasom is jo es sima ekgt is csinaltak ketszer is es az is jo volt,azt mondtak fiatal korba vagyok es fejlodok akkor nem lehet szivnagyobbodasom igaz? Eszre vettek volna nem?

2016. máj. 24. 19:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Amugy olyan erzes mintha szivemtol jonne de csak par másodpercig,aztan elmulik es ha olyan pozt veszek fel akkor ismet
2016. máj. 24. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:
A szívmegnagyobbodást nem úgy éled meg, hogy szorít a mellkasod. Egyébként nem csak veleszületett a szívmegnagyobbodás, hanem okozhatja pl. a kisvérköri keringési ellenállás növekedése (jobb szívfél hyperthrophia, vagy bármi, ami miatt a szívednek jobban kell dolgoznia.
2016. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor azt jelenti,hogy nincs szivnagyobbodasom? Huuu megnyugodtam
2016. máj. 24. 21:44
 4/4 anonim válasza:

Csak szólok hogy a kisvérköri ellenállás megnövekedése is elegbnagy baj és ez okozhat a későbbiekben szívmegnagyobbodást.

Mindenesetre a panaszokat elolvasva inkább egy bordaközti izom-idegfájdalom a valószínűbb és az a leggyakoribb is. Egy mellkas röntgent megér a solog ha legközelebb orvosnál jársz.

2016. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!