Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antibiotikumot recept nélkül?

Antibiotikumot recept nélkül?

Figyelt kérdés
Vizsgaidőszak van, nem vagyok otthon, így nem tudok elmenni a háziorvoshoz. Begyulladt a torkom, lázas vagyok. Valamilyen módon adhatnak a gyógyszertárban antibiotikumot?
2016. jún. 6. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahol vagy, ott is el tudsz menni orvoshoz, nemcsak az állandó lakcímeden.


Másodszor antibiotikumot csak úgy kedvtelésböl szedni nagymértékü ostobaság.


Harmadszor - szerencsére - recept nélkül nem adhatnak senkinek antibiotikumot.

2016. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha abban a városban vagy, ahol az egyetem / fősuli, ott elmehetsz az egyetemhez tartozó orvoshoz. A koliknak is van általában kijelölt ügyeletes orvosa.

Különben a gyógyszertárban nem adnak antibiotikumot recept nélkül, max valami szopogatótablettát. Nem is érdemes, mert attól, hogy fáj, még egyáltalán nem biztos, hogy bakteriális fertőzésed van, az antibiotikum meg ugye csak arra jó. Nézz utána, hová mehetsz orvoshoz a városban, lennie kell lehetőségnek.

2016. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
romániában úgy tudom vény nélkül is kiadják. Magyarországo vényhez kötött amit nem is értek. De ez van csak orvos írhat fel. de szedhetsz coldrexet, neo citrant stb lehet az is elég
2016. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

AB-t csak receptre adnak ki.

De nem is biztos, hogy kell.


Esetleg próbálj tüneti kezelést:

Sok folyadék, fájdalomcsillapító, lázcsillapító (algopyrin, paracetamol, pl coldrex), köptető (ambroxol, paxirasol, stb)

antibiotikus és nem vényköteles a bioparox. nekünk mindig van otthon, torokfájásra, köhögésre nagyon jó. 4x4 fújás orrba-szájba naponta, de mivel kvázi antibiotikum ez is, legalább 5-7 napig használni kell!

2016. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vény nélkül kaphatóból kipróbáltam néhányat, de a lázam se megy le és a torkom is rettenetesen fáj.

Csak megsúgom, kaptam én már teljesen vadidegenként recept nélkül is AB-t pár évvel ezelőtt. Azzal is el tudtak számolni valahogy.

2016. jún. 6. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!