Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hasnyálmirigy gyulladás után,...

Hasnyálmirigy gyulladás után, ha nem termel elég enzimet a szervezet, miket érdemes enni? Érdemes enzimet bevinni? Illetve szétválasztó diétát alkalmazni ( könnyebb emésztés miatt)?

Figyelt kérdés

Ha nem termel elég enzimet a test, akkor miket érdemes enni?


Gondolom nem libamájat, meg zsíros kenyeret... érdemes a szétválasztást alkalmazni?

Pl. csak szénhidrát + zöldség => amiláz kell csak

vagy csak fehérje + zöldség


Ugye ezt fogyókúrában használták, valami 90 napos diéta a neve. De elvileg a szervezet jobban emészti az ételeket, ha egyszerre csak "egyféle" dolog kerül a testbe:

vagy csak szénhidrát (amiláz kell hozzá)

vagy csak fehérje (csak proteáz)

Elvileg zöldséget lehet enni fehérjéhez is (felvágott, tejtermék, sajt, stb.) meg szénhidráthoz is (zsemle)

Azt olvastam hogy pl. egy sajtos szendvicset már nehezebben emészt a test, hiszen ahhoz proteáz is kell meg amiláz is, lipáz is.


Illetve, ha jól tudom, gyümölcsökhöz nem kell enzim, azok fél-1 óra múlva kiürülnek a gyomorból, mert csak "előemésztődnek" ott. (Csak magában szoktam gyümölcsöt enni, kiskoromtól kezdve!)


Miket érdemes enni?

Érdemes a szétválasztást alkalmazni?


Kreonom van meg dipankrint ismerem, ami emésztőenzim. Érdemes beszedni vagy hagyjam hogy a test újraindítsa önmagát?

Feleslegesek ezek szerintetek?


23/l



2016. jún. 14. 20:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Ú, még valami amit észrevettem:

tejtermékeknél lehet gond? (laktáz enzim kell ahhoz ugye)


Régebben 2,5 dl tejet simán megittam a kávéhoz

most viszont van hogy furcsán reagál rá a szervezetem


Illetve nagyon nem tetszik a hideg tej,..

ha forró kávéba öntök hideget akkor ugye "kilangyosodik" vagyis langyos lesz, az jó (csak reggel kávézom)


De ha magában innék hideg tejet vagy hideg tejeskávé... hát esküszöm hülyét kapnék tőle.


Jók a tejtermékek vagy nagyon kerüljem?

Érdemes kipróbálni laktózmentes tejtermékeket?

2016. jún. 14. 20:12
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy nincs csak szénhidrát vagy csak fehérje, és mindenben van egy kicsi

pl. 1 zsemlében minimális fehérje és főleg szénhidrátból áll

hús ugye zsír + fehérje, vagy sajtok.. de úgy nagyjából. Remélem értitek mire vagyok kíváncsi! Várom a válaszokat! :)

2016. jún. 14. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigy gyulladásnak van külön étrendje. Nekem van belőle egy gépelt példány, majd előkeresem. Különben nálam is hasnyálmirigy gyulladést diagnosztizáltak, de egy hasi CT eldöntötte, hogy nincs baja a hasnyálmirigyemnek. Viszont laktózintolarenciát találtak. Teljesen le kellett állnom a tejes dolgokkal. A dokim szerint a tej okozott iszonyú magas alfa amiláz értéket éveken keresztül. Ügyelj, nehogy ebbe a hibába essél, és erőltesd a tejet. Mióta a tejjel leálltam, rendeződött a hasnyálmirigy enzimem is.
2016. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. jún. 14. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!