Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vállfájdalom, mit tegyek?

Vállfájdalom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Iszonyat fájnak a vállaim a nyakam a tarkóm és csak hat hét múlvára kaptam időpontot...addig mit tegyek a vállammal? Szoptatok, nem szedhetek be akármit sőt krémet sem kenhetek fel akármit.


Akinek van jó ötlete segítsen!!!


2010. ápr. 17. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyere el hozzám, kimasszírozom. Írjál privátot.


Gyógymasszőr

2010. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Az is lehet, hogy én menjek, csak írjál, hogy merre vagy. Azt gondolom, hogy a szoptatás önmagában is okozhat ilyesmit. Egyrészt emelgeted a babádat, ami szokatlan terhelés, másrészt megnőtt a melleid súlya a tejtől, és ez húzza a válladat, terheli a vállizmokat, és azoknak a fájdalma simán továbbtevődhet a nyakadra és a fejedre. ("Vállizom" igazából nincs, de ha rákeresel a csuklyásizomra a neten, látni fogod, hogy pont a fájós területeidet érinti! Itt van egy kép, nem tudom, miért csak a bal fele: [link] Ez egyetlen izom, a válladon, a nyakadon és a tarkódon is van. Tehát nagyon jó az esélye, hogy a masszázs rendberak téged.)


Gyógymasszőr

2010. ápr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. ápr. 17. 23:16
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem huzatot is kaptam, attól is fájhat, mert a fülem és az arcom is kezd fájni.

Lehúzódhat a gyulladás a vállakra is? És igaz az, hogy gyulladt területet nem szabad masszírozni?

2010. ápr. 17. 23:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az is. Az akut, friss gyulladást nem szabad masszírozni, az elhúzódó, krónikus gyulladásnak azonban kifejezetten jó a masszázs. Fél oldalon jelentkezik vagy szimmetrikusan?
2010. ápr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: mióta fáj a vállad-nyakad? És mióta az arcod meg a füled?
2010. ápr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A vállfájdalom egy időben kezdődött a fülfájdalommal, szóval akkor ez lehet huzat. A hátam meg hát már a második szülésem előtt, szóval bő 9 hónapja...
2010. ápr. 18. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor a hátadnak már rég kezelésre lett volna szüksége, alighanem feleslegesen élsz 9 hónapja fájdalommal. Az nem akut. A vállnak meg sokkal több köze van a háthoz, mint a fülhöz (mint írtam, lényegében a hátad felső részét borító csuklyásizom alkotja a vállat is), tehát ha izomfájdalmad van, az sokkal valószínűbb, hogy a hátadból eredjen. Azt nem írtad, mióta van, és melyik oldalon. Diagnosztizálni persze csak orvos tud, de én azt gondolom, hogy ez egy masszírozható probléma. A gyulladásnak egyébként jelei vannak, az érintett terület piros és meleg.

[link]

2010. ápr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2010. ápr. 19. 14:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!