Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ülő munka, egyetem mellett...

Ülő munka, egyetem mellett hogyan maradtok fittek, jó közérzetűek?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem termelni a szakdolgozatom anyagát, de legalább nyáron volt idő kimozdulni, mozogni, főzni. Egyetem közben viszont nekem a rendszeres mozgásra se időm, se energiám. Másnak lehet hogy van, good for them!

Milyen mozgást ajánlatok, ami átmozgat, felfrissít? Nem edzéstervekre stb gondolok, hanem a mindennapokat aktívabbá tevő ötletekre.

Mit csináltok, ha mentálisan teljesen le vagytok terhelve, és egész nap alig mozogtok? (Séta, lépcső, lábemelgetés, oké, de ezeket már beépítettem a napjaimba és nem elég.)

Szeretek jókat főzni és enni, de amióta folyton ülök és alfa állapotban hallgatom a többórás előadásokat (no offense, imádom az egyetemet), az étvágyam és az energiaszükségletem is kisebb, és sokszor ha eszem, rosszul érzem magam, hogy ugyan minek eszek ennyit. Ami ostobaság. Karban tartom magam, a testsúlyom ideális, mondjuk kissé punnyadt vagyok a rendszertelenség miatt. (Biológia szakos vagyok, az egészségesebb élet híve, pont ezért néha félek, hogy a mentális egészségem egyre gyengébb, ha ilyen érzéseim vannak.)

Szóval, mivel rengeteg ember jár (ül) hasonló cipőben, mondjátok el, nektek mi segít?



2016. szept. 2. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában 4-5-kor végzek(Van amikor 8 :D). Így heti 3x eltudok jutni egy edzőterembe. :)

Emellett bejárós vagyok, így a buszmegállától hazafelé vár egy 15 perces séta.

Kedd, csütörtökön, és szombaton. Emellett vasárnap is ráérek. Így kibírható. :)

2016. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!