Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "Orrmelléküregek légtartalma...

"Orrmelléküregek légtartalma normális" - lehet ettől függetlenül orrpolip?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Hosszú, de aki jártas az orrpolip, duzzadt orrnyálkahártya stb világában az olvassa el kérlek! :) :)


Amióta az eszemet tudom:

- Az orrlégzésem nehezített. Ez talán az évek folyamán még javult is. 6-7 éve sokszor csak nyitott szájjal tudtam elaludni, most pedig csak megfázások előtt 1-2 héttel nehezített az orrlégzésem lényegesen. Egyébként az elmúlt egy évben volt, hogy észre se vettem a nehezítettségét, néha megnéztem az ujjaimmal, és sokszor bizony végre ugyanúgy szelelt mindkettő. ;)

- A szaglásom gyengébb az átlagnál.

- A garatomon váladék csorog. Ez is talán gyengébb, mint akár 5-7 éve. Érezni ma már ritkán érzem, de párhavonta a hipochondria rám jön és tükörbe nézek, akkor látszik pl.

- Krákogok és bizony jön fel váladék (kiköpni nem tudom). Hol egy nap csak párszor akkor is gyengéket krákogok, hol szinte állandóan, manapság ez is javult, az első eset áll fent általában. Megfázások előtt 1-2 héttel szintén felhívhatja a figyelmet, hogy többet krákogok és olyankor ÉRZEM is a csurgó váladékot.


2009-2011-es vizsgálatok (ebben az időszakban fél évig elhúzódó köhögésem is volt!):

- Allergia SZTK-ban, sima egyszerű vizsgálat: negatív

- Asztma tüdőgondozóban: nem zárható ki, de nem bizonyítható ÉS semmiképp se típusos asztma!

- Két db orrmelléküreg röntgen: egyik: duzzadt orrnyálkahártya; másik: "az orrmelléküregek légtartalma normális"

- Két fül-orr-gége vizsgálat, egyik a háziorvosommal konzultált, velem nem; másik: igen, tapadós váladék van itt-ott-amott, az orröblítés, amit csinálok, jó ötlet, allergia, reflux biztos nincs?

- Refluxont írt fel két orvos is (gyermek, később a felnőtt), nyelvemből tippeltek, Refluxon hónapok alatt se hatott. Alig vannak refluxos tüneteim, mostanában és a táplálkozásra odafigyelve szinte 0.


Leírtam tehát, mi volt és mi a helyzet most. :)

- Újrakezdeném esetleg a vizsgálatokat.

De:

- Hipochonder vagyok

- Félek a szteroidtablettától. Az egyéb mellékhatásaitól is, de attól is, hogy gyengíti az immunrendszert...

- Félek a sok orvoshozmenésben. Mind hipochondira miatt, mind időben.

- Esetleg gasztroenterológus... Félek a gyomortükrözéstől.

- Az orrpolip úgyis visszatér, és akkor a szeroid orrspray, tabletta és a műtét is visszatér vele együtt...


Nyugtassatok meg!


2016. szept. 2. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Első körben csináltass egy orrmelléküreg CT-t. A röntgen eléggé elavult. Nem sok érdemi információ látszódik rajta, a polip meg végképp nem(a polip lágyrész a röntgen meg a csontok állapotát látja jól néhány kivételtől eltekintve).


Esetleg mindkét orrlyukadból kéne levenni váladékmintát tenyésztésre.

2016. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mégis mire számíthatok? :(



A neten leírják, hogy szteroid és/vagy műtét, műtét után szteroid, oka lehet allergia, reflux, szennyezett levegő...



A szteroidtabletta tényleg gyengíti az immunrendszert és többször lehet ajakherpeszre, aphtára, megfázásra számítani? Vagy az egész kacsa, és a megfázás egyébként is a kézmosáson és a mázlin múlik, az ajakherpesz meg más tényezőktől függ?

2016. szept. 2. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek bonyolult és eléggé összetett dolgok. Igazából nem is tudom kivenni a mondataidból, hogy mi van, csak írtad, hogy mi volt az orroddal, meg a refluxszal. Nem tudom, hogy jön ide szteroid, mert egyiket se kezelik ilyennel.


A megfázás meg a herpesz megint 2 teljesen külön dolog. Mindkettőt vírus okozza ugyan, de a nátha tart kb 1 hétig, a herpeszvírust ha egyszer elkapod, az beépül az idegdúcokba és ha legyengült az immunrendszered és hajlamos vagy rá akkor jön elő. A szteroidnak ehhez semmi köze, hogy kapsz-e vagy sem. Mellesleg tényleg nem tesz jót.

2016. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: a szteroidnak annyi köze lehet hozzá, hogy valóban gyengíti az immunrendszer működését. Tehát nem "gyakrabban kaphatsz el" dolgokat, csupán nem tudsz ellenük megfelelően védekezni, ha találkozol velük, ezért könnyebben/gyakrabban megbetegedhetsz, első sorban nyilván olyan betegségekben, melyeknek a kórokozójával gyakrabban találkozni (mint a felsoroltak).
2016. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Remélem maga a kérdés érthető. :) Ezért szedtem pontokba.


Közben erőt gyűjtöttem a területileg illetékes fül-orr-gégészetre időpontért.



Addig is. Hidd el, ha nem kérdezgetek, akkor is parázni fogok szerdáig, ha nem még jobban....



Azt olvastam, az orrpolipot kezelik szteroid orrpsray-vel és tablettával. De közben azt is olvastam, hogy a szteroidkúra tart kb egy hétig...


A nátha nálam több hét köhögés, az orrpolip (vagy ha nem az, de az orrommal kapcsolatos dolog) miatt gondolom.


Ha a szteroidkúra után jól kapok majd az orromon levegőt, a gyulladás okát pedig tovább tudják kutatni, és pl. refluxra (ha mégis az van) a szteroidnál szelídebb gyógyszert szedek és ennyi, akkor igazából boldog leszek.


Van egy heg picikori műtétemből maradandóan a garat közepén, laikus énem szerint a természetesen keletkező váladék emiatt nem tud távozni, megreked, emiatt lesz gyulladás. Viszont akkor életem végéig időről-időre szteroidkúra?



A szteroiddal meg a kérdés...

Van, hogy legyengülök egy stressztől, valami egyébtől (de akár örömteli fordulat után is volt ilyen :D :D), és akkor jó nagy herpesz jön, jó fájdalmas aphta és torokfájásos, lázas, többhetes megfázás. A szteroidtablettától (ha kapok) is ugyanezt várhatom?

2016. szept. 2. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Az nem értem, hogy a polipot mi a fenéért szteroiddal kezelik? a polipot ki kell vágni. Idővel visszanőhet, de akkor megint műtét.
2016. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Írtam már erre reakciót, de hogy hova került... vagy ami mégjobb eshetőség: hogy hova írtam végül? :D



Azt olvastam, hogy a szteroid tabletta a leghatásosabb eltüntetője a polipoknak, ill. műtét után is alkalmazzák, hogy ne nőjenek vissza.

2016. szept. 2. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés de válaszolok :D


Az orrpolip magától nem jelentkezik mindig van valami kiváltó oka! Ha megtalálod a kiváltó okot és azt kezeled/kezelteted akkor az orrpolip elfog múlni magától persze nem 1 nap alatt nekem ez 5 hónap volt ha felakarod gyorsítani ezt a folyamatot gőzölj sós vízzel minden nap 1szer (1 liter vizet felforralsz teszel bele 2 evokanal sót és gőzölsz 10 percig orron besziv szajon kifúj mély levegő! Törülközőt tegye a fejedre!) Ez jó orrpolip ellen.. a műtétet nem javaslom mert kockázatos hogy elbasznak valamit.. nem az orvosok hibája hanem közel van olyan idegekhez stb hogy ha piszkálgatják akkor meg is vakulhatsz meg ilyenek..

2022. márc. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és nekem a reflux miatt volt ez kimaradt :)
2022. márc. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!