Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyelvrák? Nagyon ideges vagyok.

Nyelvrák? Nagyon ideges vagyok.

Figyelt kérdés

Egy hete a nyelvem hátsó részén észrevettem egy kis gombostűnagysági dudort, ahogy jobban nézegettem azt láttam, hogy hátul olyan hólyagos a nyelvem vagy nem is tudom, de nem egyenletes. (anyukám szerint az ízlelőbimbók) Én rettenetesen félek, hogy rák, azóta is napi 80x nézem meg a nyelvem és nem bírok megnyugodni. Ahogy ma nézegettem olyan, mintha azon az oldalon ahol a dudor van duzzadtabb lenne a nyelvem. Anya ezen is nevetett egyet, hogy nincs azzal semmi, senkinek nem szimmetrikus a nyelve. Közbe már bebeszéltem minden létező tünetet és alig bírok nyelni, meg fáj a torkom, gombócot érzek stb (de ezeket tudom, hogy csak bebeszélem). Szerdán megyek fogorvoshoz, de nem bírok nyugodtan lenni. Szerintetek mennyi az esély rá, hogy ez az? Sok helyen olvasom, hogy idősebb korban alakul ki, meg általában fekélyes sebbel kezdődik, néztem róla képeket, ez egyáltalán nem olyan. De mégis félek.

18/L


2016. szept. 4. 20:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Már rémeket látok magam előtt, alaptalan ez a nagy félelem??
2016. szept. 4. 20:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg!Sajna én is ugan ilyen vagyok,minden tünetet felfedezek magamon.Nyelvrâkom is volt mâr😃Beképzelve persze.

Lehet ràharaptàl és picit megduzzadt.

2016. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nincs értelme idegeskedni, ez legfeljebb valami jelentéktelen kis ciszta lehet.
2016. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tuti nem nyelvrák. Legközelebb meg ne nézegesd magad ennyire mélyre. Hátha még nem is tudod, mit fogsz látni. Nem kell. Ha baj van, a szervezeted jelezni fog.
2016. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

te aztán kürvára hipochonder kiscsávó vagy, az biztos.


azokat a "képződményeket" a nyelv hátsó oldalán papillae circumvallatae-nek hívják és az ízlelőbimbók egy fajtája.

képek: [link]


Nyelvrákot általában alkoholista és láncdohányos emberek kapnak, de ahhoz kb 30-40 évig kell durván nyomni és nem nagyon szabad fogat mosni meg ilyesmi.


Szóval le lehet nyugodni.

2016. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont ilyen határozott válaszokra volt szükségem, főleg mint az utolsóé! Sikerült kicsit megnyugodnom, tényleg olyasmi a nyelvem, mint a képeken is.
2016. szept. 4. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!