Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Brintellix nevű gyógyszer...

SOS! Brintellix nevű gyógyszerből véletlenül bevettem két szemet (20 mg-osat szedek) most ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem hogy délben is bevettem bár reggelente szoktam de most később keltem fel meg most is bevettem kb fél órája. Szédülök meg zsibbad a bal karom!!! Mit tegyek?

2016. okt. 11. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Az nagyon fontos, hogy nehogy elolvasd a dobozban lévő tájékoztatón, mit ajánlanak túladagolás esetére. Bármi mást, csak azt ne! :/
2016. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rajta van a tájékoztatón:


"Ha az előírtnál több Brintellixet vett be, haladéktalanul keresse fel kezelőorvosát vagy a legközelebbi kórház sürgősségi osztályát. Vigye magával a csomagolást és az összes megmaradt tablettát. Ezt akkor is tegye meg, ha nem érzi magát rosszul. A túladagolás tünetei közé tartozik a szédülés, hányinger, hasmenés, gyomortáji kellemetlen érzés, testszerte jelentkező viszketés, álmosság és kipirulás."

2016. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
menjél orvoshoz bazz, ne itt internetezzél
2016. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na élek és virulok!! Nincs semmi bajom egy kicsit szédültem meg bizsergett mindenem de már eémúlt :) Köszi azért a válaszokat
2016. okt. 11. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
1 tanács. Én is szedek antidepit és az a trükköm, hogy 75 mg-ot 3 részletben veszem be 8 óránként. Ha 1 kimarad vagy duplázódik, az 24 óra latt alig fog eltérni a napi adagtól, valamint nem fordulhat elő, hogy 1 (vagyis téves dupla) bevétellel egyben lépem túl a napi adagot.
2016. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!