Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy zajlik a gyomortükrözés?

Hogy zajlik a gyomortükrözés?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tény hogy nem kellemes, de ki lehet bírni.:)

2010. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
én nem rég voltam tükrözésen! A folyamat: először befújnak a torkodba egy kis lidocain sprayt aztán oldalt fekszel és a szádba tesznek egy műanyag ovális kütyüt amit szoritanod kell majd a fogaddal mert ezen keresztül vezetik be a kis szondát! amikor lenyomják ezt a csövet a lidocain miatt a torkodnál nem érzel semmit de amikor megy a gyomrodba akkor már picit kellemetlen! de simán kibírható ne ijedj meg! sokan szeretnek ijesztgetni ezzel de ennek a fele sem igaz! ha nekem azt mondaná a doki hogy újra mennem kell rögtön rábólintanék mert igazán nincs benne semmi! csak kellemetlen de nem fáj! úgyhogy ne izgulj! mikor kell menned? és miért?
2010. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fáj a gyomrom és az epémnél nyom ! Nagyon megvagyok ijedve !
2010. ápr. 27. 10:14
 4/13 anonim válasza:
pontosan úgy zajlik ahogy a második hozzászóló leírta. nincs benne semmi különösen fájdalmas, vagy kellemetlen. apró kamera megy le, és az orvos képernyőn látja a benti részt. epeműtét is egyszerű mostanában már, endoszkóposan végzik, nincs vágás, csak 3 pici lyuk a hasfalon.
2010. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem is mennem kell, máj 18 án. reflux os vagyok valószínű.
2010. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Körülbelül egy éve voltam én is, nagyon sokszor fájt a gyomrom, fekélyre gyanakodott az orvosom. Nagyon féltem a tükrözéstől, de nem volt annyira vészes, mint gondoltam. 1-2 perc alatt megvolt az egész, kicsit öklendeztem, de fájni nem fájt. Nem találtak semmi elváltozást, úgyhogy szépen lenyugodtam és azóta nem is fáj a gyomrom :)
2010. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
7%
Hát nem tudom ti eddig milyen gyomortükrözésen voltatok, de nekem úgy nézett ki, hogy fogtak egy 10x15cm-es tükröt és azt mondták, hogy nyeljem le. Kicsit meglepődtem és vonakodtam is, mert féltem, hogy az élek majd megvágnak és végül minden rendben ment, lenyeltem, a doki megvizsgált és mondta, hogy ügyeljek majd az ürítésnél. Fura volt picit, de azóta is használom azt a kis tükröt.
2010. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
69%
NEKEM VOLT NEM IS EGYSZER!!bemész a kórházba azt ráfújnak a torkodra vmit azt rá kell harapnod egy műanyag karikára azt szépen lassan leeresztenek a gyomrodba egy hosszú gumicsövet aminek végén egy lámpa és kamera van azt nem fáj csak kellemetlen kicsit feszül a hasad..azt ennyi!!!
2010. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
kettővel előtti! Jó rég lehettél tükrözésen egyáltalán nem is fáj és nem így működik! Ijesztgetni meg nem szép dolog!
2010. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Hát én ma voltam speciel, és lidocain allergiám van, ráadásul meg is voltam fázva. Eléggé be voltam tojva, így utólag teljesen feleslegesen, egyáltalán nem olyan borzalmas, bár kaptam bódítóinjekciót is, és szerintem ennek köszönhető, hogy sokkal elviselhetőbbnek tartottam, mint amiket olvastam róla. Aki teheti, kérje ezt, ezzel és lidocainnal együtt még elviselhetőbb szerintem. A legkellemetlenebb a nyelési inger, ugye elég nehéz, ráadásul kellemetlen szorító érzés ha nyelni próbálsz, és az öklendezés büfögéssel vegyítve ami nem kellemes még, de abszolút kibírható, túlélhető. Én utána egy apró kis hülyeségen fél órát tudtam röhögni az injekció utóhatása miatt :D Fáj egy kicsit a torkom még, de szerintem lidocainnal még ez sem lenne. Ami engem marhára zavart még a cső íze ... vagy mi :D Órákkal utána is éreztem a számban. Persze egyénenként változhat ki hogyan bírja, de én amennyire meg voltam tőle ijedve, most kb ugyanannyira nyugodt is vagyok (és nem, nem az injekciótól :D) Kitartás mindenkinek, aki mostanában fog átesni rajta!
2010. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!