Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Régebben is volt velem ilyen (kb. fél éve utoljára), hogy hirtelen nyugtalan lettem, sehogy sem volt jó, majd megijedtem, azt hittem, hogy nagyon rosszul vagyok, ilyenkor még pulzus tapintás alapján olyan 70 környéke, próbáltam magam nyugtatni de nem ment. Gyors lefutottam szobámból a vérnyomásmérőért, pulzus már az egekben (mindig féltem a vérnyomásmérőtől, nem tudom miért) és amint megszületett a végeredmény, ami 131/65 volt, pulzus 99, de ha mérek vérnyomást, csoda ha 100 alatt van... Ha kézzel mérem magamon, akkor simán kijön a 65-70...


Nah és a lényeg a következő: amint megkapom az eredményt, megnyugszok, és semmi bajom. Pulzus helyreáll, közérzet visszajön normálisra, megnyugszok.


Ez mitől lehet? Ha megijedek, utána helyreáll a dolog?


180cm, 55kg (elég vékony..)


F/17



2016. okt. 28. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint egyszerű pánik az egész. Próbálj meg minél kevesebbet foglalkozni a pulzusoddal a szívveréseddel és hasonlókkal.

Az önvizsgálgatás gyakran ilyen kimenetelű, mert felfedezni vélsz valami rendellenességet magadon és ettől pánik rohamod lesz.

Azt tanácsolom, hagyj fel ezzel és foglalkozz mással, ami lefoglalja az elmédet. Esetleg MagneB6 gyógyszert szedhetsz, ami csökkenti a feszültséget és a stresszt.

Ha ennek ellenére sem áll be változás fordulj orvoshoz.

2016. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Régebben ettől lehetett szerintem is, minden baromságot beképzeltem, amim ha lett volna, valszeg már rég nem léteznék... De ez szerencsére már nincs, végülis mindent kivizsgáltattam, szal nincs ok az aggodalomra... Most viszont nem tudom mihez kötni.
2016. okt. 28. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig ez egyértelműen pánikroham. A pánikrohamoknak nincs mindig (sőt gyakran nincs), kézzel fogható,reális oka.
2016. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!