Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az hogy azt mondják...

Miért van az hogy azt mondják ha egy ember 100kilo fölött van az akadályozza a mozgásban? Én 100 fölött vagyok, tudok futni, edzeni, és nem fulladok ki egy cipő kotestol.

Figyelt kérdés
Miért kell általánositani? Miért hiszik az emberek hogy ha valaki kövér nem is tud mozogni?

2016. okt. 29. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Sose halottam ilyen mondást.
2016. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól hogy valaki 100 kilónál nehezebb még nem biztos hogy kövér is. De én sem hallottam ezt még soha.
2016. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még tudsz, de azért egy durva súlyfölösleg 10-20-30 év alatt megteszi ám a hatását a szívedre, ízületeidre...
2016. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy lehet valaki úgy száz kiló felett, hogy csupa izom. Meg az is tény, hogy a száz kiló felettiek túlnyomó része nem ilyen, hanem csak simán egy kövér disznó. Én 122-ig mentem el, aztán fogytam 30 kilót, mert már kezdtek szaporodni az egészségügyi problémák. Mit ne mondjak, szinte szárnyakat kaptam a fogyástól. Egy olyan 80-85 szeretnék lenni, mert látom, hogy még bőven lenne honnan leadni. És én olyan kövér voltam, aki tudott mozogni, persze moderáltabban. Ennek mondjuk az a következménye, hogy most 30 kilóval könnyebben aránylag nehezen fulladok ki :)
2016. okt. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is az a legfontosabb,hogy milyen magas valaki.Pl.egy 195 cm magas embernél teljesen normális az,hogy valaki üti a 100 kg-ot. És az sem mindegy,hogy ez a súly izomban vagy zsírban van. Mindenestre tény,hogy a túlsúly előbb-utóbb megterheli a szervezetet és a legnagyabb akadályt a mozgásban az fogja jelenteni,hogy pl.a szív a korral amúgy is gyengül és nem tudja követni a fokozott terhelést és fulladás, gyengeség lép fel.Az,hogy most még bírsz mozogni nem jelenti azt,hogy fogsz tudni később is,sőt biztos,hogy nem fogsz.
2016. okt. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt írta, hogy izmos, hanem, hogy kövér.

100 kiló felett is lehet futni, meg edzeni, de azt nem tudhatod, hogy 75 kilósan mit bírnál (sokkal többet). És még ha izmos is lenne valaki 100+ -szal, akkor se fog soha sprintet nyerni, de hosszú távon se és minden esetben előbb kikészül a lába, az izületei, mint egy 75 kilósnak.

2016. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!