Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert lehetek ennyire rosszul...

Miert lehetek ennyire rosszul az evés miatt?

Figyelt kérdés
napi 5orat dolgozok,reggel szoktam enni valami peksutemenyt,banant,vagy bananturmixot.tobbet nem.is tudnek,reggel nincs valami jo etvagyam.de ra 3-4orara kezdek rosszulleni mint aki nem.evett semmit.olyan ajulaserzes jon ram.regebben ha nem ettem.es ehgyomorra mentem valahova volt hogy elajultam,ugy teritettek eszhez egy boltban.azota figyelek arra hogy ehgyomorra ne menjek sehova,de azert zavar hogy 3-4orankent ennem kellene mert mar erzem.a gyengeseget.amugy napi 3szor szoktam enni egy nap,valtozatosan mindent.ez normalis?

2016. dec. 19. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon keveset eszel. Napi 3 helyett inkább napi öt étkezés. Ki lehet a neten nagyjából számolni, kb 1000 féle oldalon, az ideális kcal bevitelt és nagyjából azt követni. Függ attól is, hogy mondjuk sportolsz-e, fizikai munkát végzel-e. Én is igencsak érzem a kis reggelim után 3 (de már kettő után is), hogy kezdek borzasztó éhes lenni. Az egy darab 100 kcal energiatartalmú szerencsétlen kis banánt ebédig el is felejti a szervezeted. Szóval nagyon egyszerű: egyél többet. És ne egyszerre sokat, hanem inkább többször kevesebbet.
2016. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ingadozó vércukorszinted miatt lehet. Nekem ugyanez volt a bajom kb. 30 éven keresztül, és nem tudtam az okát. A lényeg, hogy ne egyél olyan ételeket, amikben sok a szénhidrát és kevés a zsír vagy fehérje. A magas glikémiás indexű ételeket jobb kerülni, így a péksütit is. Van, akinek a banán vagy a tej is felnyomja a vércukrát. A gond az, hogy miután felment, utána le is zuhan, és jön a hipoglikémiás rosszullét. Én is sokszor ájultam el emiatt régen.

Találj valami jobb reggelit, ami inkább fehérjére alapoz, én pl. tojásturmixot iszom, tej és cukor nélkül, mivel én sem bírok reggel szilárdat enni (ha érdekel, elküldöm a receptet). De pl. valamilyen zöldséglé vagy házi mandulatej is jó lehet, érdemes kipróbálni.

2016. dec. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!