Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hátfájással mit kezdjek?

Szofi777 kérdése:

Hátfájással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja nagyon fáj a hátam (szerintem egy korábbi egésznapos fekvés az oka, mert akkor beteg voltam). Nem hiszem, hogy ebben a korban ez egészséges :/ és szeretnék "kigyógyulni" belőle...

Próbáltam kiroppantani, de nem sikerült. Valami házi praktika? Előre is köszönöm.

14/L



2017. jan. 4. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
hátedzésen kívűl minden csak lehúzás
2017. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

tornázz, sétálj

nekem bevált, nagyon sokat ülök, volt egy ideig, hogy eléggé fájt a hátam, de a mozgás segített, gondolom gyengék voltak a hátizmaim, meg a sok üléstől egyenlőtlenül és nagyon meg volt terhelve a hátam.

2017. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gyógymasszázs. Ez a fő szakterületünk, a hátfájások javítása, már ha izomeredetű.

Üdv: egy gyógymasszőr

2017. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz menj el, kérj beutalót orthopédiára, nem ártana megnézetni a gerinced, hogy mi okozza fájdalmat és majd aszerint kezelni.
2017. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

most őszintén, hogy hogy néz ki egy fájó gerinc????????

Ha mindig megröngeneznének, amikor valami fáj, már világítana mindenki

2017. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a gerince fáj?
2017. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

lehet gerincferdülés miatt is, amit röntgen nélkül megnéznek ortopédián

úgyhogy jól mondja a 4-es, nem árt megnézetned, mert ha mondjuk gerincferdülésed van, azt kezelni kéne, még mielőtt nagyobb probléma lenne, vagy "páncélt" kéne hordanod. meg a súlyosságától függően lehetnek gyakorlatok amik ronthatnak rajta (pl súlyzós edzések)

2017. jan. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
gerincferdülésre pont a súlyzós edzés a hatásos
2017. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te 36%-os hihetetlenül tudatlan vagy inkább ne szólalj meg, köszi.. Üdv egy Gyógymasszőr..


Mi az hogy hát edzésen kívül minden csak lehúzás?


Akkor szerinted miért vannak rehabilitációs szakorvosok, reumatológusok akik gyógytornát, gyógymasszázst, gyógyvízet, manuálterápiát írnak fel?


Igen tudod a természetgyógyászat ugyanis ezeket a problémákat tudja leginkább hatékonyan kezelni, nem kell mindent kuruzslásnak nézni, mert már szánalmas ez az egész amit némely kommentelő itt elő szokott adni a gyk-n és a kedves tudatlan szkeptikusok... :)

2017. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"gerincferdülésre pont a súlyzós edzés a hatásos"


Hát pont, hogy nem, mert megterheli a szallagokat és a gerincet tartó izmokat te nagyeszű...


Miért szólsz olyan témához amihez lövésed sincs?

2017. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!