Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, ha valaki egyszer...

Mitől lehet, ha valaki egyszerre sír és nevet? Van valami pszichologiai oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magamon tapasztalom néha ezt a jelenséget, leginkább felfokozott érzelmi állapotban. Például a mai napom nagyon nem ugy sikerült mint ahogy kellett volna, es mire hazaértem mar a közérzetem is rossz volt, feszült es ideges voltam, meg mérges egy tanaromra. Anyukám kérdezett ra, hogy mi a baj, es elkezdtem neki elmesélni a történteket, de ugy a felénél mar elsrtam magam. Aztán egyre jobban sírtam, mire még valamit kérdezett, ami olyan nevetségesen hatott akkor, hogy elnevettem magam. Es innentol kezdve konkrét röhögőgörcsöt kaptam, aztán sírtam, aztán megint nevettem.



2017. jan. 26. 22:16
 1/8 anonim válasza:
Magad is írtad felfokozott érzelmi állapotban.Túláradó érzelmek. Tök jó, hogy megélted! Csodálatos lehetett! Életemen egyszer adatott meg, hogy sírva nevettem. Igaz, akkor tripláztunk a barátnőmmel :) Szilveszterezni készültünk, apu mondta, hogy lemondták a bulit, el kezdtünk sírni erre apu megszólalt, hogy csak viccelt, erre meg elkezdtünk nevetni, görcs szerűen, de közben potyogtak a könnyeink. Hát az valami fergetegesen csodálatos volt! Ezek az áradó özönlő TISZTA érzelmek, amit felnőtt korunkban sokunk nehezen, vagy egyáltalán nem tud megélni.
2017. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Vagyis dupláztunk* a barátnőmmel!
2017. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Igen mondjuk ott volt egy ilyen pozitív feloldása a ti esetetekben, hogy mégis lesz buli, nalam viszont ilyesmi nem volt, aztán amikor megnsugidtam csak azt ereztem, hogy olyan 'ures' vagyok, es elegem van az egesz szituaciobol.
2017. jan. 26. 22:28
 4/8 anonim válasza:

Igen, volt pozitív feloldás:) Nagyon rá voltunk hangolódva a bulira 18 évesek voltunk, biztos megoldottuk volna futottunk volna egy kört a parkban és utána bepezsgőztünk volna, de így dupla volt az öröm, hogy mégis megyünk :)


A te esetedben utána, inkább fáradtnak érezted magad? És úgy mintha nagy feszültségtől szabadultál volna meg? Esetleg utána el is álmosodtál?

2017. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen inkabb fáradt es kába voltam utana egy ideig.
2017. jan. 26. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:

A sírás és a nevetés is az erős érzelmeket fejezi, engedi ki. Nincs kategorizálva az idegpályákon, hogy melyik melyik.:)

Amikor nagy feszültségtől szabadulsz meg, sírhatsz vagy nevethetsz. Amikor nagy beteljesülésed van, akkor is sírhatsz vagy nevethetsz.

Mért ne lehetne a kettőt együtt?:)

2017. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=NGhuLkjl4iI&t=2s


https://www.youtube.com/watch?v=OOpOhlGiRTM


https://www.youtube.com/watch?v=Tuf0I2m42Ww


Ezek a kedvenc videóim: Lilly-t többször meglepik a szülei és mindig sír örömében. Imádom.

2017. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Császár Zoltán 63 válasza:
Van egyszerű neve is: örömkönnyek, másrészt a magyarok jó nagy része sírva vigad. Nemrég azt olvastam, hogy még nincs pontos magyarázata, ellenben felhívnám a figyelmet egy tágabb jelentőségű fogalomra, az ambivalenciára, amikor egy rossz érzéssel párhuzamosan megjelenik pozitív érzés is illetve ugyanazként egy jó érzéssel együtt járó negatív tartalom, legfeljebb előbb említve az erősebb érzést. És akkor most olyat mondok, amin el lehet rágódni a halálunkig is, ugyanis a dráma (mint irodalmi, ebből következően humán fogalom) két részre van osztva, tragédiára és komédiára miközben (ezt még nem hallottam mástól vagy máshol) az élet minden pillanata tragikomédia. "Minden rosszban van valami jó!" valamint ha felvidulsz (és ezt ki is sugárzod) akkor többnyire megjelennek a lehúzók, a pesszimisták, a kárörvendők, a jókedvedet irigylők stb. stb. De lehet öniróniával is élni, mikor a fájdalmadat vicces formában jeleníted meg (valamelyik standup komedis beszélt erről, hogy minél jobban röhögtet, hát bizony annál inkább vesébe hasító (vö. vesébe látni) fájdalommal tudja ezt megtenni, tulajdonképpen ambivalencia a népszerűség és az emberi hülyeség másképp vállalhatatlan kombinációjaként. És akkor az egzisztencializmus végső kérdésében felbukkanhat az is, hogy akkor milyen jó feneség van a halál tényében, mikor az egy elmúlandó valóság, amikor egy pszichopata kiröhögi élből a halált, mivel nem tudja elképzelni, hogy vele is megtörténik egyszer ami csak egyszer történik meg, mikor a szamuráj a becsületén ejtett foltot csak önmaga elpusztításával (ráadásul egy hosszú kíntortúrát követelő hasfelmetszéssel bár csak a felkért barátja őt lefejező kardsuhintással e szörnyűséget véget vetően) jár. Sajnos kiszorult a fekete humor a társadalmunkból, már a 70-es évek Ludas Matyijában is egy oldalra szorítottan jelentek meg, hogy - valószínű - az olvasó átlapozhassa ha nem érti, nem akarja érteni a fekete humort. Szerintem a sírással temetjük a múltunkat és az örömmel a célként így megvalósult helyzetet, amiből következően az új lehetőségeket, amik ráadásul várhatóan magasabb szinteken játszanak, ünnepeljük.
2021. dec. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!