Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elmentem egy gyógymasszőrhöz,...

Elmentem egy gyógymasszőrhöz, aki úgy megmaszírozott, hogy tele vagyok vörös, lila véraláfutásokkal. Ez normális, így szokott lenni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 17. 21:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondtam neki közben, amikor fájt (természetesen nem fájt végig, csak egy-egy pillanatra), hogy ne ilyen erősen, de azt mondta, hogy ennél jóval erősebben szokta csinálni.
2017. márc. 17. 21:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Egyébként ha beütöd magad akkor nem szoktál könnyen "bekékülni"?
2017. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem közel sem gyógymasszőrnél jártál sajnos. Egyáltalán nem természetes. Bajod nem lesz, attól ne félj, de simán feljelenteném a helyedben, már csak azért is, hogy a jövőben másnak se tudjon ártani.
2017. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztonságképpen csináltass egy laborvizsgálatot trombocitaszámra és egy hematológusnál érdemes lenne VIII faktor ill. von Willebrand faktor vizsgálatot végeztetni, esetleg egy teljes véralvadási faktor-vizsgálatot, beleértve a fibrinogént is. Nem szedsz folyamatosan kumarin és/vagy acetilszalicilsav tartalmú gyógyszert ? Vércsoportod "O" ?
2017. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
0-s a vércsoportom, nem szedek folyamatosan semmilyen gógyszert, és az biztos, hogy könnyebben foltosodom az átlagnál. De most úgy nézek ki, mint aki össze-vissza törte magát.
2017. márc. 17. 21:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért fontos a vércsoport?
2017. márc. 17. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a vércsoport a lényeg. Ha könnyebben lesz haematomád mint másnak,akkor elképzelhető,hogy valamilyen véralvadási zavarod van. Ezért kérni kéne egy laborvizsgálatot trombocytaszámra való tekintettel (ilyet a háziorvos is kérhet) és ha elmondod neki a panaszod,akkor valószínűleg elküld haematológiára is,ahol még jobban ki fognak vizsgálni.
2017. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt értem, csak kíváncsi voltam, van-e vmi összefüggés a vércsoporttal is.


Kicsi korom óta könnyebben kékülök, de azért nem szokott ennyire látványos lenni. Most úgy nézek ki, mint aki összetörte magát, és mellé értelemszerűen nagyon fáj is. 5-6 centi átmérőjű véraláfutásokkal vagyok tele.

2017. márc. 18. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze,mert egy alapos masszázs elég erős szokott lenni.Ha belegondolsz, az egész testedet vagy annak egy részét sentiméterről centiméterre "átdolgozták". Egy normál véralvadású embernek ez nem okoz haematomát,de ha valakinek valami kis véralvadási defektusa van,akkor azon meg is látszik :(
2017. márc. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!