Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valakinek valami tippje...

Van valakinek valami tippje megfázásra?

Figyelt kérdés

Kb. 4 napja folyamatosan be van dugulva az orrom(orrcsepp sem segít, kamillás inhalálást is próbáltam, az sem használt, de lehet, én voltam hülye), és állandó jellegel jön belőle a gennyes takony. Meg a nyelőcsövembe is folyamatosan folyik, a torkom kapar, fülem be van dugulva + fáj is, ráz a hideg, nincs étvágyam... Valami tipp a tünetek enyhítésére, hogy legalább egyhuzamban tudjak aludni 1,5 órát? (Nem vicc: eddig bírtam a napokban a legtovább aludni, egyhuzamban, az ébredés viszont szörnyű volt: arra ébredtem, hogy a takony elzárja a nyelőcsövemet, az orrom be van dugulva és az arcom takonyban úszik, orrom tiszta seb...). Jelenleg melegen fel vagyok öltözve, fülemben, orrnyílásaimban vatta + kenőcs, és az arcom jobb oldala is fáj. Orvoshoz nem tudok menni, mert gyógyszerre nincs pénz, úgyhogy valami alternatívát kérnék, ami segít a gyógyulásban. Ezer hála előre is!

13/L



2017. márc. 25. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A vattát azonnal szedd ki az orrodból és füledből! Hol hallottad ezt a baromságot! Azzal,hogy elzárod a levegő útját a váladékban lévő kórokozók még jobban szaporodnak. Lehet,hogy orrcseppet kéne váltanod és a vízbe amiből inhalálsz csepegtess 15-20 csepp Diapulmont (recept nélkül lehet venni), emellett szedjél hurutoldót (ACC, Fluimucil,stb.) ez nem csak a légcsőben ,tüdőben lévő váladékot higítja és segíti kiürülni,hanem az orrban lévőket is.
2017. márc. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tudsz beszerezni eredeti parasztbort, faluról, abból forralt bor fölött inhalálj. (3dl bor +3dl víz, 3evőkanál cukor, fahéj, szegfűszeg.) Este lefekvés elött legalább 20 bercen keresztül, amilyen forrón csak be tudod szívni a gözt. Nem árt ha meg tudod oldani, hogy ahol alszol abban a szobában párologjon el az összes nedü, hogy éjszaka mikor alszol a fertőzött levegőt vissza ne szívd.

Kínai áruházakban lehet venni 50-100 forintért kis tégelyben kínai balzsamot. Abból egy gyufakupaknyit kenj a belledre a szegycsonthoz lefekvés elött.

Amíg teljesen rendbe nem jössz ágyban kéne maradnod, mert a megfázásnak komoly következményei lehetnek, amik csak évek múlva jönnek elő.

Ahogy leírtad, szerintem komoly arcüreggyulladásod van. Ezt a részt az orvosok sem látják rendesen, antibiotikumokkal kezelik. De ha nincsen kitakarítva rendesen, akkor migrénes fejfájás is lehet a következménye. Az antibiotikumos kezelések a belekben is komolyabb problémákat eredményeznek. Ha részletesebb segítség kell keress privát.

2017. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, kínai balzsam van itthon. :)

Sajna itthon nem maradhatok, mert anyáék le vannak gatyásodva és nincs pénzük gyógyszerre, ők meg csak 3 napot igazolhatnak, de sosem írnak, mert minek...

2017. márc. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!