Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen hátrányai vannak...

Milyen hátrányai vannak annak, ha valaki kb.1 hete mindennap ivott? Ennyi idő alatt hozzá lehet szokni az alkoholhoz? Ha igen, le is lehet róla szokni?

Figyelt kérdés

Kb. 7-9 napja kezdtem el, hogy bort vettem.

Üres hasra ittam mindig, igazából kb. 9 napja megéreztem 1,5-2 dl-t is (az is meglökött) aztán volt, hogy léböjtöt tartottam (méregtelenítés)


Tegnap kb. 4,5-5 dl-t ittam. Ezt már soknak tartom, vagyis ennyi lökött meg...


Többféle problémám is van (magánéleti, egészségügyi.. mindegy, erről nem szeretnék beszélni.)


Rossz kedvem volt (illetve stresszeltem) a zh-k miatt, illetve munka miatt.. a suli miatt is. A pénzen is nagyon.


Büdöseket szellentek... ez lehet emiatt? (Olcsó bort vettem mindig.)

Nincs barátom.. egyedül érzem magam.


Mit csináljak? 23/l



2017. márc. 27. 00:05
 1/4 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra irányulna, hogy 7-9 nap alatt így kétszeres mennyiség kell ahhoz, hogy megérezzem az alkoholt?


Mármint ezt nem akartam...


A májnak ez tudom, hogy árt..

csak stresszes voltam. Illetve a beadandók miatt is, zh-k miatt is.. de ezt már leírtam.

2017. márc. 27. 00:08
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagyobb mennyiség azért "kell", mert a szervezet elkezd toleranciát kifejleszteni az alkoholra. Ez nem ugyanaz, mint a függőség.

A függőség fokozatosan alakul ki, először csak pszichés, aztán fizikai. Nem lehet egyértelmű határt húzni, hogy mikor kezdődik. Pár hét napi szintű alkoholfogyasztás után a megvonás járhat pszichés tünetekkel, pl. nyugtalanság, alvászavarok, fokozott étvágy.

Éhgyomorra ne igyál alkoholt, sokkal egészségtelenebb!

És a rossz kedv, a stressz vagy a magány okozta problémákra az alkohol csak "gyorssegélynek" tűnik, hosszú távon csak rosszabb lesz tőle minden! Csökkenti az idegerőt, fokozza a stresszt, a depressziót, rombolja az önbizalmat és az önbecsülést, tompítja a memóriát, a figyelmet, beszűkít, izolál, fokozatosan élőhalottat csinál az emberből. És a folyamat olyan lassú, hogy észrevehetetlen, mindig az aktuális állapot tűnik normálisnak.

2017. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

23 éves vagy, fiatal, semmi bajod nem lesz ennyitől.

Hozzászokni évek "kemény" munkája, de azért ne kezdd el a folyamatot!

A napi 1-2 deci az határeset, ennyi vörösbornak még jótékony hatása is lehet, de csak ha minőségi. E fölött a mennyiség fölött viszont, ha naponta fogyasztják, akkor évek alatt már érvényesülhetnek a káros hatások.

Igen, az olcsó bortól büdöset fosik az ember, ez sajna velejárója a dolognak.

A tanácsom: ha inni szeretnél, akkor mindenképp jobb bort válassz, mondjuk 800 Forint alá ne menj, annyiért már lehet vállalható bort kapni.

De inkább járj el futni, itt a jó idő, vagy olvass el egy jó könyvet!

Üdv!

2017. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát én mindenképp azt ajánlom,hogy ezt lehetőleg mellőzd a jövőben.

tudom milyen,nyáron balatonon a haverokkal mi is egy héten keresztül vedeltünk minden nap :D viszont mi csak azért mert ennyire hülyék vagyunk,miért ne.ebből kifolyólag a nyaralás leteltével kijózanodtunk,és utána 2hónapig nem is ittam,mert sejtettem hogy az a hét milyen jótékony hatással volt a szervezetemre.

te viszont érzelmi problémák miatt menekülsz a piához,ezt mindenképp hagyd abba!és igen,az olcsó bor pont olyan,csinál ilyen dolgokat.ha ilyet tervez az ember,akkor a legjobb a natúr tömény.haverom a 120ft-os sört vedelte,sz rul is volt reggelente.én ittam a vodkámat,semmi bajom se volt,teljesen frissen keltem mindig.

azokon meg ne stresszelj ennyire amiket írtál,csak próbáld a legjobb tudásod szerint megoldani.nekem 1 hónap múlva érettségi,mégsem reszketek tőle :D fel a fejjel!

2017. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!