Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni ellene?

Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

60-hoz közelítő pasi vagyok, aki érzékeny a huzatra. Amúgy szinte sohasem vagyok beteg, még náthás sem, noha 18 éve egy agyvelőgyuszira kis híján rámentem. Sportosan élek, hogy a szerencsésebb génekkel rendelkező feleségem mellett kinézzek valahogy. Csupa izom férfit kell elképzelni. Örök bánatom viszont, hogy a huzatra roppant mód érzékeny vagyok. A múlt héten is súlyzózás közben az átizzadt hátamat megcsapta a huzat, és azóta úgy tudom csak forgatni a nyakamat, mintha bechterewes lennék, és a hajnali merevedés is ott jelentkezik először. :-))

Máig nem tudom, hogy ilyenkor mozgatni kell, erőltetni, akkor is, ha beszarok, vagy pihentetni? És hogyan tehetném ellenállóbbá a nyakamat?



2017. márc. 29. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Elöször is egy kivizsgálás nem ártana, mert lehet mögötte valamilyen krónikus gyulladás is.


Ha ez negatív, akkor megpróbálhatod "edzeni" magad, a váltott hideg-"forró" zuhany segíthet abban, hogy toleránsabb legyen a szervezeted a hömérsékletváltozásokkal szemben. (Ezt mindig hideggel kell befejezni, fontos!)


Az edzésnél esetleg keress olyan helyet, ahol kevesebb esély van huzatra, meg talán egy nedvszívóbb trikó is segíthet. Meg amenyire lehet, kerülni a huzatot.

Ha van rá lehetöséged, akkor megérné egy JÒ gyógymasször segítségét is igénybe venni. (Sajnos, jót találni elég nehéz, nagyon sok túl agresszívan dolgozik)


Ha már megtörtént a baj, akkor javasolt elöször meleg vízzel lazítani az adott területet és mérsékelten átmozgatni, azaz nem (túl)eröltetni, de nem is "pihentetni".

2017. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor nyaktornát végzek (neten vannak jók) és naponta 2szer bedörzsölöm chillis Inno reuma krémmel a nyakam.
2017. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A váltófürdő eddig is az életem rését képezte, ezzel próbálom óvni a férfierőmet. :-)) Eddig sikerrel.

Ezt a nyaktornát megnézem. Megy a zöld pracli mindkettőtöknek.

2017. márc. 29. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!