Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Futástól rendkívűl fáj a...

Futástól rendkívűl fáj a fenekem. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja intenzíven futok mindennap azonban sikerült a bal lábfejembe egy izületi gyulladást beszerezni. Ezt gyógyszerrel kezeltem,de miután ez elmúlt jött az újabb probléma. A fenekem feletti résztől megindulva hatalmas fájdalmat érzek amely a fenekemen keresztül térdhajlatig hatol kizárólag a jobb lábamba. Nem tudom mi okozza teljesen kétségbe vagyok esve. Amikor nem futok akkor minimálisra csökken,de van úgy is,hogy nem is érzem e fájdalmat,de viszont amint újra elkezdek futni az égető fájdalom is kopogtatt az ajtón. Kérek mindenkit aki át élt már ilyet vagy esetleg jártas az e féle témákban segítsen nekem! Előre is köszönöm szépen.
2017. máj. 28. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gyógyszer kellene csak, hanem pihenés. Több hetes. Talán 1-2 hónapos is. Nem pedig sérülésre ráfutni.

Én mnost pont balesettel vagyok itthon, és szoktam futni, doki megmondta, ha jót akarok magamnak, a látszólagos gyógyulásom után 2 hónapig nem futok.


A 2 hónap futás semmi, túlerőltetted magad edzetlenül. Vegyél vissza és ne fuss egy darbig. Utána is fokozatosan, és ne intenzíven kezd.

2017. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezért mondják, hogy egyfajta edzést nem szabad minden nap végezni. Jelen esetben a futást. Max. heti 3-4x érdemes, hogy legyen ideje regenerálódni az izmoknak, stbstb...

Lehet, hogy valami orvosi probléma merült fel, menj el, kérdezz rá.

Az biztos, hogy pihentetni kell egy darabig...

2017. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tipikus gerincsérv

megspórolom neked:

az otthon ülés, masszázs, csontkovács, gyógytorna nem fogja meggyógyítani, csak a hátedzés

2017. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is sérv
2017. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ne fuss. Minden tüneted erre int. Majd csak akkor, ha kergetnek.
2017. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!