Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszullét ellen mit lehet...

Rosszullét ellen mit lehet tenni?!

Figyelt kérdés
Pár napja egy gyerek elájult a megemlékezésen. Azóta attól féltem, hogy velem is megtörténik. Ma rosszullettem az osztályteremben. Mit tehetek ez ellen?! Ennek biztos pszichológiai oka van. Segítsetek légyszíves.

2017. jún. 6. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Iszol eleget?

Nem vagy frontérzékeny?

Eszel rendesen?


Ha nem eszel-iszol eleget, szédülhetsz, rosszul lehetsz, főleg, ha állni kell ("megemlékezésen")

Frontérzékenység: vannak akik észreveszik az időjárási frontokat. mindenkire másképp hat. fejfájás, izületi fájdalmak, stb stb


biztos pszichológiai oka van - lehetséges ez is. de ezt ennyiből nem lehet megmondani. ha sok a stressz (év vége van, persze hogy sok)(milyen lesz a jegyem, mit fognak szólni a szülők, stb stb), az is közrejátszhat.

Nem érdemes ezen görcsölni.

2017. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, minden megemlékezésen, templomi térben rosszul leszek.

Egyszer volt, hogy a buszon lettem rosszul reggel, mert nem ettem két napja semmit, erre a rothadt gyerekorvos azt mondta, hogy biztos csak nem akarok iskolába menni. Ráadásul nyitott ajtónál vizsgált meg, úgy, hogy kint volt a takarítónő is. Meg amikor meg akart pisiltatni, mondtam, hogy menstruálok erre kiröhögött, egy orvos.

Olyankor is szoktam rosszul lenni egyébként, többször majdnem el is ájultam, de többet nem mentem vele orvoshoz.

Ha valami rossz hírt kapsz, akkor is lehetsz rosszul, vagy is ilyesmi. Leesik a vérnyomásod stb.

Arra is nekem kellett rájönnöm, hogy alacsony a vérnyomásom és vérszegény vagyok.

Egyébként pont az a k..va mondta, hogy pszichiátriával kellene az ájulással menni, ott kígyógyítják a kitűnő tanulót, abból, hogy nem akar iskolába menni.

2017. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Azt hozzáteszem, hogy azért nem ettem több napja, mert lázas voltam és hánytam, amivel a drágánál is jártam.
2017. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Iszok, eszek rendesen, nem vagyok frontérzékeny, sem ájulós típus. Én próbálok nem görcsölni a dolgokon, de nem megy, jön a bizsergető érzés a karjaimban, nehezen kapok a levegőt.
2017. jún. 6. 10:03
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha valami eltereli a figyelmem, akkor jobban leszek. Még soha nem ájultam el egyébként, ezért félek.
2017. jún. 6. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha előre félsz az ájulástól, akkor könnyebben bekövetkezhet. Egyél-igyál, próbálj árnyékban, huzatban állni. Ha kezdel rosszul lenni, akkor kisétálsz és leülsz. Gondolj arra, hogy nem fognak fegyverrel kényszeríteni az álldogálásra. Az ájulás meg nem veszélyes, sok emberrel előfordul. Nem kell rajta görcsölni. Ha meg többször előfordul, akkor közlöd a tanárral, hogy nem akarsz menni, mert nem bírod.
2017. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De egyébként ma az osztályteremben ültem, és akkor is éreztem, ülve ellehet ájulni?
2017. jún. 6. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Ülve is el lehet ájulni, sőt még fekve is. Ha feszültséget is érzel, akkor lehet, hogy szorongásod/enyhe pánikod van.
2017. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!