Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van egy gyógyszer amit kb...

Van egy gyógyszer amit kb havonta egyszer be kell szednem de mindig hányok tőle. Hogyan lehet a hányást kivédeni? B6 vitamin vagy írassak fel valami gyomorvédőt?

Figyelt kérdés

A gógyszer bevétele után nem egyszeri hányásról van szó, hanem egymás után olyan ötről, egy idő után csak gyomorsav jön, és az inger fennáll olyan 3 órán keresztül. De utána helyrejövök.


Ez a gyógyszer a Cataflam egyébként, és elviselhetetlen fejfájásra szedem, tehát csak akkor veszem be ha már tényleg nem bírom. Sajnos semmi más nem használ, csak ez, de utána meg 3 órán keresztül hányok. Valaki tud valami megoldást hogy ezt hogy lehetne elkerülni?


Majd beszélek a háziorvossal is, csak általában úgyis leráz.



2017. júl. 1. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Van más fájdalomcsillapító is, ami szintén használ és nem "bántja" a gyomrodat.

A Cataflam elég erős, csak és kizárólag úgy lehet bevenni eleve, hogy előtte már ettél, éhgyomorra sosem.

Meg aztán lehet, hogy van olyan összetevője, amire te különösen érzékeny vagy, és amiatt hánysz.

El kell menni az orvoshoz, először is csináljon kivizsgálást, mert oka van annak, ha ennyire erősen fáj a fejed, küldjön szakorvoshoz, ő meg majd a dolgok ismeretében ír fel neked megfelelő gyógyszert, ami hat is és nem fogsz hányni tőle.

2017. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is vizsgáltasd ki magad! Lehet, hogy migrénes vagy, és a migrén gyógyszerek még a cataflamnál is erősebbek. Soha nem szabad olyan gyógyszert szedni, amire ilyen érzékeny vagy, többet árt, mint használ! Ha nem migréned van, akkor is van 100 féle fájdalomcsillapító. Valamelyikből 2-3 darabot is be lehet venni. Mindig evés után, akkor nem bántja a gyomrot, és más a hatóanyaguk, mint a catanak.

Ha a házi orvosod leráz, akkor válts orvost! Jogod van hozzá, és meg is teheted.

2017. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál. Persze, mindig ettem előtte, de hiába sajnos.


Voltam már szakorvosnál, de semmit se állapítottak meg, meg én sajnos érzem, hogy ez a fejfájás dolog nekem a stressztől van. Akkor jön elő, ha nem pihentem ki magam, sokat ülök a gép előtt, meg ha idegeskedem. (kb havonta egyszer fordul elő)

Más gyógyszert is írtak, de nem nagyon akartak használni, ezért szedem ezt.


Amúgy persze, én is orvosnál kezdtem ezt az egészet, de maximálisan lesz@rtak és csak vonogatták a vállukat a problémámra. Örültem, hogy a Cataflam végre használ, csak azt kéne valahogy megelőznöm, hogy kihányjam.


De ha nincs megoldás, akkor megpróbálok még beszélni a háziorvosommal, de ő sem olyan lelkiismeretes sajnos. Magán dokira meg nincs pénzem.

2017. júl. 1. 14:30
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Oké, köszi neked is a választ.

Amúgy szerintem nem migrénem van, egyszerű fejfájás, csak baromi kellemetlen és inkább beveszem a gyógyszert.

2017. júl. 1. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam a Cataflammal. Szintén fejfájásra kellett. Ritkán (évente max. 6x)fáj a fejem, de akkor elviselhetetlen. Az én dokim a Flector granulátumot írta a Cataflam helyett. Gyorsan hat és nincs mellékhatása nálam.
2017. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én éhgyomorra is simán beveszem. Soha semmi mellékhatást nem érzek, nemhogy hányást.
2017. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a gyógyszer miatt hánysz, hanem az erős fejfájás miatt. Amikor ugye beveszed a gyógyszert vízzel, sőt ha előtte eszel is, akkor már van, ami ki tud jönni.
2017. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!