Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Villámlásból bajom lehet?

Villámlásból bajom lehet?

Figyelt kérdés
Ben vagyok, nagyon villámlik, nagyon félek... úgy is lehet bajom, ha csak erősen villámlik a közelben? Vagy csak én látom közelinek és távol van? mert tudom, hogy az a sok elektron hatással lehet ránk, vagy ez nem igaz?

2017. júl. 10. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Amikor villan kezdj el számolni és amikor meghallod a hangját az mutatja, hogy hány km-re volt. Ha 5 másodperc múlva hallod akkor 5 km-re csapott be, ha 1 másodperc akkor 1 km-re volt. Mivel a fény gyorsabb mint a hang.
2017. júl. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bent nem fog megcsapni, a kinti vihartól pedig semmi bajod nem lesz. Az elektronikus eszközöket húzd ki a hálózatból, mert rájuk viszont utóbbi már nem feltétlenül igaz.
2017. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is hallom. Csak fényeket látok.
2017. júl. 10. 22:36
 4/8 anonim ***** válasza:

be kell csukni az ablakot

és ha nincs tulfeszültség biztositék akkor huzz ki mindent mert egy tulfeszültség tönkreteheti őket

2017. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első: ezt gondold át újra, mert így hatalmas ostobaságot írtál....

A hang kb 330 m/s sebességgel terjed, tehát ha a villámlás es a menydörgés közötz 1 masodperc tellik el, akkor kb 330 méterre csapott le.... ha 5 másodperc, akkor kb 1650 méterre.... azért irok kb-t mert en úgy emlékszem, hogy 330 m/s, de egészen törtre pontosan nem tudom mennyi.


Házban nagyon nem lehet bajod, de itt is van pár tanács, pl.: ne légy ablak közelben, ne fürödj/zuhanyozz.....

2017. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem így mondták kiskoromban, nem számoltam utána csak gondolotam nagyjából így van.
2017. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

de ha nagyon érdekel valakit, hol villámlik meg lehet nézni interneten valós időben mutatják:

[link]

2017. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hát baromira fáj a fejem, azért kérdem. Már villámlott, amikor a teraszról lejöttem a lépcsőn.
2017. júl. 11. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!