Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Enyhe emelkedőn gyalogláskor,...

Enyhe emelkedőn gyalogláskor, vagy sima terepen közepes sétánál miért fulladok ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

31 éves srác vagyok. Nem dohányzom, hetente 1-2x mérsékelten iszom alkoholt ( max. 2 doboz sör a hét 2 napján ). Sportolok 3 éve, viszont a terhelést valamiért nem jól bírom.


Ha feljövök 2. emeletre már kissé lihegek, ilyenkor a pulzusmérő órám 176-os pulzust mutat. Tempósabb sétára simán lesz 150-160 közti pulzusom, kocogásra már 170-180 közti, míg erőteljes futásra már 190-200 közé ugrik a pulzusom.


Enyhe emelkedőn mikor megyek fel, sokszor megfájdul a vádlim, mintha elnehezülnének kissé lábaim és ilyenkor nagyon lihegek. Pulzust tapintva ilyenkor 160-170 körül lehet élből.


Voltam 5 kardiológusnál 2 év alatt, de semmi súlyos szervi gondot nem találtak, enyhe I. fokú mitrális insuffientián, és jelzett tricuspidalis insuffentián kívül. Mind az 5 kardiológus azt mondta, ezek nagyon minimális "eltérések", minden 3. embernek van ez a minimális eltérés. Terheléses EKG-n már az izgalom, lámpaláz hatására élből 160-as pulzusom volt, így raktak rá a futószalagra, pillanatok alatt elértem a 190-es célpulzust. Negatív lett az eredmény. Próbáltam azzal érvelni, hogy valószínűleg fiatalkori koszorúér szűkület lehet, de a kardiológusok nem igazán foglalkoztak ezzel. Teljesen tanácstalan vagyok, 3 éve küzködöm már ezzel. Az nem tudom mennyire számít, ha lassan tizenegy éve éjjel 2-3 körül fekszem le aludni, és délelőtt 10-11 körül kelek fel? Közrejátszhat ez a kissé fordított életmód talán a panaszaimhoz?


Mit tanácsoltok első körben? Vérnyomást is nézettem sokszor, az rendben van szerencsére. Csak pulzus szalad meg legkisebb terhelésre is, meg ez a kifulladás. Tüdőgyógyászaton is voltam, neg. volt az eredmény ott is.


Köszi előre is a segítségeteket!



2017. júl. 31. 22:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Olykor kissé homályosabb látás, enyhe zavartság, fejben fura érzés - valamikor ájulásérzés is jelen van a rosszullétnél. Olykor enyhe émelygés is. Ilyenkor már cukrot is mértem saját mérőmmel, teljesen normális tartományba volt a cukrom is.
2017. júl. 31. 22:56
 2/17 anonim ***** válasza:
Mit sportolsz?
2017. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Saját testsúlyos edzések ( street workout ). Húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámasz, guggolás, lábemelések rúdon függeszkedve. És ezek súllyal nehezített variációi.


Mellette heti 3 alkalommal fél óra tempós gyaloglás. ( 150-160 körüli pulzus )

2017. júl. 31. 23:21
 4/17 A kérdező kommentje:
Táplálékkiegészítőt sem szedek, és semmi mesterséges szert.
2017. júl. 31. 23:22
 5/17 szenes43 ***** válasza:
Próbálj csak úgy megnyugtatásként csináltatni egy szívultrahang vizsgálatot és egy tüdő kapacitásmérő vizsgálatot. Egyik sem igényel nagy nekikészülődést de nálam például a végén kiderült hogy azért fulladok mert időnkén szűkül a hörgő és nem kap elég oxigéndús vért a tüdőm.
2017. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szív ultrahang megvolt, mivel írtam, hogy 5 kardiológus kivizsgált teljesen az alap vizsgálatokkal. Mikor könyörögtem legyen érfestés is, hogy megnézzék koszorúereimet azt mondták nem végzik el rajtam, nem látják indokoltnak. Pedig időnként stressznél van mellkasi tompa nyomásom is... Szóval érfestés nem volt. Tüdőgyógyászaton néztek légzéskapacitást anno, kb. tizenötödjére sikerült normálisat belefújnom. Talán ez jelent valamit?


Lehetséges nálam ez inkább tüdő probléma lesz? Nagyon remélem nem vagyok COPD-os. :( Nálad nem COPD-ot állapítottak meg? Gyógyszert kell szedned erre a hörgős dologra? Hogy sikerült elérni a panaszmentességet?

2017. aug. 1. 10:25
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a segítséget. :)
2017. aug. 1. 10:26
 8/17 A kérdező kommentje:
Nálam egyébként terhelések után fura nyomó érzés is van fejben, mellette olykor meg-megszédülök, és ájulásérzés van rajtam kb. 5-10 percig. Ilyenkor kóvályogok szinte... :/ 99%, hogy ez oxigénhiányos állapot lesz és valószínűleg a tüdő miatt?
2017. aug. 1. 10:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Elég folyadékot iszol minden nap? Ilyen miatt is feleslegesen magasra mehet a pulzusod, mert ha kicsit is sűrűbb a véred akkor a szívednek jobban kell dolgoznia.

Napi 2.5 liter víz vagy ilyen kánikulában 3-3.5 legalább kell ... és ha kávézol (vagy kólát iszol) akkor próbáld lassan csökkenti a mennyiségét.

2017. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az "esztétikai okból" növesztett, felesleges izmok többlet oxigént vonnak el a működésükhöz. Nem én mondom, hanem pl a kajakosok, akik lábra sokkal kevesebbet edzenek direkt és fent sincs 20 kiló felesleges izmuk. Állóképességet nem ilyen bodybuildinggel lehet szerezni, hanem úszással, futással és kerékpározással. A profi kerékpárosok nyugalmi pulzusa pl 30-35.
2017. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!