Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valakinek egy jó tanácsa...

Van valakinek egy jó tanácsa migrénes rohamok enyhítésére? Fiamnál van redszeresen, már négy éves kora óta, most 24. Már voltunk mindenféle orvosnál, de visszatér. Néha már öngyilkosságra gondol:- (, annyira fáj.

Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 22:28
 1/7 anonim válasza:

Nekem is migrénem van és nagyon jól tudom milyen borzasztó. :(

Egy ilyen rohamnál a legjobb amit tehetünk,hogy hadjuk az illetőt egy sötét csendes helyen pihenni hideg vizes borogatással a fején amit gyakran cseréljünk! Állítólag "jó" még migrénre a fekete kávé (minden nélkül), a kammilla tea és a mandula.

Nemtudom,hogy a fiadnak milyen gyógyszert írtak fel az orvosok, de ilyen rohamokra megelőzés céljából béta blokkolót írnak fel ami egy szívgyóygszer,de tényleg hatásos,mert segít a migrén gyakoriságát csökkenteni. De ha elmegyünk a háziorvoshoz ő tud nekünk olyan fájdalom csillapitót felírni ami hatásos lehet amikor beüt a ménkű.


Így utólag megjegyzem a migrént nem lehet gyógyítani viszont megelőzhető!!

2017. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak gyógyszerek, amelyek segítik a megelőzést, de elég sz*r mellékhatásprofillal. Pl antidepresszánsok, antiepileptikumok...

Propranololt valóban szoktak adni, rohamoldásra én a triptánokat ajánlanám.

Nekem kb 23 éves koromig úgy havi-két havi rendszerességgel brutális Cluster rohamaim voltak. De általában bizonyos dolgokra jött elő, tehát sokszor megelőzhettem volna. A fényt nem bírtam, úh mineig napszemüvegben voltam, ha erősen sütött a nap. Ha fáradt voltam, emellett nem ittam elég folyadékot, akkor is tutira előjött.

Nekem mázlim volt, a kóla-snickers-paracetamol/aflamin kombó gyakran segített oldani a görcsöt, de teljesen sosem múlt el, csak miután alaposan kialudtam egy jó sötét helyen.

Érdekes módon 2 éve nem volt ilyenem, sőt, az elmúlt 2 nyarat is nagyon jól bírtam, régebben mindig rohamaim voltak.

2017. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Tudom hogy vannak gyógyszerek, de ezek ilyen hosszútávon kikészítik a gyomrot, nem beszélve a májról. Ami szintén ördögi kör, hisz a máj is okozhat fejfájást. Fiam is sötét helyre megy, és nem viseli el a zajt. Minden reggel fut hogy ne legyen depis. A párkapcsolatok kialakítását is akadályozza, hisz ilyenkor semmit és semmit nem akar látni, hallani. Hihetetlen hogy az orvosok még mindig nem oldották meg ezt a problémát (hogy mi okozza igazán) hisz nagyon sokan szenvednek vele.
2017. aug. 30. 08:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Rajta vannak, hidd el :) de e migrén patomechanizmusa sajnos elég bonyolult, sok minden kiválthatja és nehéz beleavatkozni.
2017. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barátom is annyi idős mint a fiad, és vele is ugyan ez van. Ő mondjuk bírja a zajt, de az erős fényt azt nem. Amikor süt a nap erősen, vagy nagyon vakító fény van kint például egy havas tájnál már kell neki a napszemüveg különben egy idő után megbolondul. Barátomnak a sötét szoba segít de sokszor feküdni nem tud a nyaka miatt, nála leginkább az állás, sétálgatás az amikor nem fáj a feje.

Ő Ketodex fájdalomcsillapítót vesz be azzal bírja elviselni az egész napot. A szerencse az hogy aludni azért tud de sokszor kivan tőle. Ő is régen már szinte 12 éves korától állandóan járt orvosokhoz de semmi értelme nem volt ennek.

Igazából párom eléggé gyógyszerellenes, már csak akkor veszi be ha már nagyon kivan borulva a fájdalomtól. Nála állítása szerint kb 18-19 éves kora óta csak ritkábban jön elő a migrén szerencsére van amikor fél évig semmi, max enyhe fejfájás ami lecseng fél nap alatt, de amikor előjön nála akkor 2-3 napig kínlódik miatta. Legutóbb már jó 1 éve nem volt neki, majd idén nyár elején előjött nála de szerencsére egy napig tartott csak, aztán most pár napja előjött nála és még tegnap is panaszkodott rá, hogy még érzi, de mondta hogy az még istenes állapot amikor már csak utólag jönnek rá rohamok.

2017. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kiskorom óta vannak rohamaim. Akkor heti szintűek voltak. Mikor vegetáriánus lettem, drasztikusan lecsökkent, és amikor minden állati eredetűt elhagytam, még jobban. Ha most rám tör egy-egy (természetesen menzesz környékén) akkor spedifen port vagy (orvos által felírt) Flector port szedek. Ezeket csak migrén esetén. Megfigyelésem és tanulmányaim során sok embernek okoz migrént bizonyos táplálék, vagy táplálékcsoport (glutén, tej (azon belül tejzsír vagy tejcukor), sajtok, tojás, hús, akár cukor...stb, stb, lehet valamilyen adalékanyagtól, ízfokozótól, és szerintem akár növényvédő szertől is, bár ez ritkább) Érdemes lenne elmenni egy allergia tesztre, mert az is lehet, hogy ez pikk-pakk megoldaná az évek óta húzódó problémát (milyen jó lenne!!) A Synlab-ok országszerte csinálnak fizetős teszteket, viszont csak odamész, megcsinálják, és pár napon belül kész az eredmény. Vagy beutalót lehet kérni, és kórházban megcsináltatni.
2018. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is elég durva migrénem szokott lenni. Nekem semmilyen gyógyszer nem használ. Már régóta nem is veszek be semmit, mert ha migrénem van akkor hányok egésznap. Colát szoktam inni, az sem mindig marad bennem. Nekem a Synol orrspray sem használ, de van akinek beválik. Triptánok sem voltak jók. Kerülni kell a stresszt amennyire lehet és azt, hogy kimerült legyen az ember. Nálam ezektől szokott előjönni.:-( Tényleg annyira rossz, hogy olyankor azt kívánom bárcsak meghalnék.
2019. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!