Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha jó volt az EKG-m akkor jó...

Ha jó volt az EKG-m akkor jó állapotban van a szívem is?

Figyelt kérdés

Voltam üzemorvosnál is megnézte ugye az EKG-t, én sok féle orvoshoz járok ellenőrzésekre, a szívemmel még nem mentem, de tervben van/volt. De gondolom ha baj lenne akkor az orvos észrevette volna.

24 F



2017. aug. 31. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elektrokardiográfia(EKG) vizsgálattal valójában felismerhető vele néhány súlyos elváltozás,de ha nem mutat elváltozást,akkor se zárható a szív esetleges más elváltozásait.Mivel az EKG csak a szív elektromos jelenségeit vizsgálja a szívizom-összehúzódásakor keletkező elektromos feszültség regisztrálásával.Diagnosztikai-képalkatás szempontból nem tudunk meg róla semmit,egy szívultrahang ellenében.

Ha aggódsz, nyugodtan kérj háziorvostól egy beutalót kardiológiai osztályra,egy vizsgálatra.Kardiológián valószínüleg ,,meghallgatják a szívedet/mellkasodat/tüdőt illetve egy vérnyomás és EKG vizságálat mellet általában végeznek egy SzívUltrahang vizsgálatot,ahol már jobban diagnosztikálhatóbb mint egy sima EKG.Persze további vizsgálati lehetőség is van még pontosabb eredményre pls szív MR,Koronária CT vagy egyéb szív/nyaki/koszorúeres kontraszt anyagos CT képalkotó vizsgálat,persze ezeket csak akkor csinálják,ha súlyos a helyzet/műtét előkészítés vagy csak simán eredmény bővítés miatt rendel e a kardiológusod CT osztályra/radiológiára.

Remélem segítettem.

2017. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha 3 napon át mérte és jó volt, akkor az bíztató. De gondolom csak 3 percig, ez így meg nem garancia semmire.
2017. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

"csak akkor csinálják,ha súlyos a helyzet/műtét..." Vagy bármikor, amikor fizetsz érte.


Nem kell mindennel orvoshoz futni, ha akar, úgyis talál valamit. Picit hipochondernek tűnsz. Régebben én is az voltam, akkor mindenféle tünetem volt, mindenem fájt. Nem lehetett úgy élni. Aztán eldöntöttem, hogy lesz, ami lesz, nem érdekel. Előbb-utóbb úgyis elvisz valami. Mióta azt is leszarom, hogy megdögölhetek bármikor, na onnantól semmi bajom...

2017. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!