Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért 4,5 mmol/L a vércukrom,...

Miért 4,5 mmol/L a vércukrom, ha most ettem sok spagettit?

Figyelt kérdés

Evés után kb. 1 óra elteltével mértem meg a cukrom és csak 4.5 lett.


Azt gondoltam sokkal több lesz. Ennél még éhgyomorra is több volt, összesen 1,5 óra esti sport és 6 óra alvás után reggel. (4.9)


Most 250g durum tésztát 1 üveg paradicsomszószt és egy csomó trappista sajtot toltam be. Nagyon sok volt még most sem bírok mozdulni.


Ja és kipróbáltam az ördögnyelv kapszulát. Kaja után bedobtam 1 szemet. Lehet az kavar be?


Vadonatúj a cukormérő, Dcont Trend. 3eFt-os nem túl drága gép.

Kétszer használtam.



2017. nov. 21. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A vércukor értékeid teljesen normálisak. Tulajdonképpen miért méregeted annyit?
2017. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert kíváncsi voltam, hogy mennyi a cukorszintem. Eddig kettőször mértem a most vásárolt vércukormérővel. Ez miért számít "annyinak"?


A terheléses cukorvizsgálaton úgy tudom háromszor is mérnek.


Megmértem egyszer reggel ébredéskor, és kíváncsi voltam, hogy amikor bezabálok egy nagyon durvát CH-ból, akkor mennyire szalad föl, de ehhez képest meglepő módon kevesebbet mértem, mint az éhgyomri cukorszint.


Mivel nem egy drága mérő, nem tudom ez az érték hibás, vagy mi az oka az alacsony értéknek.


Negyed kiló tésztának csak meg kellett volna dobni a vércukorszintet.

De közben eszembe jutott, hogy pont most próbáltam ki ezt az ördögnyelv kapszulát is, és lehet az kavart be.

2017. nov. 21. 20:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Most meg teljes kiőrlésű spagettivel, közvetlen evés előtt 5.1-ről evés után 1 óra elteltével 7.0-ra ment fel.
2017. nov. 25. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!