Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyugtatót házi orvos ír fel?

Nyugtatót házi orvos ír fel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok. Jó pár éve pánik rohamok törtek rám, amiket akkor még nem tudtam hogy azok. Egyik ilyen alkalommal megelégeltem, szóltam szüleimnek hogy nekem ilyen gondjaim vannak, most is épp, menjünk be kórházba. Ismerőssel bementünk sürgősségire, megvizsgáltak, majd nem látván semmit egyből jött hogy ez valószínűleg pszichológia. Papírra ráírták hogy nyugtató, pszichológus ajánlott. Nem akartam feltétlen gyógyszerezni, elmentem pszichológushoz, nem éreztem hasznát ott hagytam pár alaklom után. Próbáltam rendbe tenni életem, ami ment is többé kevésbé, pánik roham egyre ritkább lett. Azonban múlt hónapban újra jöttek, jött vizsgaidőszak nem rég pedig vége lett a kapcsolatomnak is. Az elmúlt két hétben már 3 nap nem tudtam normálisan aludni. Legelső alkalomkor egyáltalán 1 percet sem, most pedig lefekszem 10 körül és 7-8 órakkor alszom el reggel, majd 3 órára rá kelek. Ez volt elmúlt két napom. Teljesen kivagyok, nagyon nem érzem jól magam, így gondoltam írok ki gyógyszert mert nem vicc. Nem tudom hogy ez hogy működik, és kellemetlenséget sem akarok atekintetben hogy elküldjenek újra ide-oda, meg kivizsgálásokra. Ha háziorvosnak beviszem ambuláns lapot amin rajta van ajánlás, akkor miután elmondom hogy nem tudok aludni fog felírni?
2017. dec. 19. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
1-2 alkalommal felírja, de rendszeresen nem... Ha rám hallgatsz, akkor inkább altatót írass fel, az kevésbé durva, és könnyebb letenni, mint a nyugtatókat. Pszichológus felejtős, ingyen is utána tudsz olvasni a témának + önsegítő módszereknek.
2017. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Altatóval sokra megy napközben.

Ideig-óráig el lehetsz a nyugtatóval, de pár éven belül rájössz, hogy csak az antidepi oldja meg.

2017. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy én megpróbáltam, most sem így állok hozzá, vizsgaidőszak van, teljesítenem kell és most nincs időm összeszedni magam, ötletem sincs hogy mi miatt estem most így szét ...
2017. dec. 20. 21:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Nappal citromfű-valeriána tablettát szedjél, vagy igyál citromfű teát többször a nap folyamán. Este pedig vegyél be Valeriána relaxból 1-2 db-ot elalvás előtt. Ezek rendbe fognak hozni.
2017. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!