Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés, zsibbadás és hidegrá...

Szédülés, zsibbadás és hidegrázás?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem tudom jó helyre írok-e de nem tudom hol tudnám ezt megkérdezni, vagy hova tudnák tanácsért fordulni. Édesanyám olyan 3-4 havonta rosszul van. Ezt úgy értem, hogy sokszor csak úgy elszédül nem bírja felemelni a karját, teljesen elgyengül, még a lábán sem bír megállni és néha a fejénél érzi ("Mintha esne le" Legalább is így fejezi ki magát.) néha pedig a karjánál. Ezt halálközeli élményként írja le vagy legalább is úgy jellemzi mintha haldokolna. Aztán 10-15 néha 20 perc múlva elkezd fázni, sőt reszket és még 3 takaró is kevés, hogy felmelegítse. Ezek után jobban lesz. Anyukám 60 éves és pontosan tudom, hogy orvoshoz kellene fordulnia, de annyira nem bízik az orvosokban, hogy nem tudom rávenni, hogy elmenjen.(Ezzel nem akarok megsérteni senkit.) Arra is gondolkodtam bár lehet, hogy butaság, hogy mi van ha pszichésen van. Van olyan mikor stresszes napja van és akkor is szokott ilyen lenni (vagy már lehet csak ráfogom valamire). Sőt olyan is volt már, hogy pl egy pohár vízet úgy látott mintha "buborék" lett volna a pohárban. Szóval a homorút domborúnak látta és fordítva. Nem tudok hova fordulni és tudom, hogy szörnyű hosszú szöveget írtam de az a kérdésem, hogy tapasztalt már valaki ilyet? És ha igen akkor mi volt a diagnózis? Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. jan. 21. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Valóban orvoshoz kéne fordulni mert ezer féle dolog lehet. A leg ártatlanabbtól a nagyon súlyosig. Amit meg tudsz tenni, hogy szerzel egy vérnyomás mérőt mert alacsony és mahas vérnyomásnak is lehetnek hasonló tünetei. Meg egy vércukor mérőt hátha a culra esett le. Ha nem legalább ezek kizárhatók. Gyomor vagy emésztési probléma is okozhatja ha beszorul a levegő valahova és elnyom szerveket ereket produkálhat pont ilyen rosszullétet. Kiszáradásra is érdemes figyelni. Persze pánik roham is lehet de erre nem szabad hagyatkozni ki kell vizsgáltatni mindent mert súlyos baj is lehet. Pl.Szív vagy érrendszeri probléma. Hírtelen ennyi jutott az eszembe.
2018. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kedves válaszod. Ami azt illeti a vérnyomását megmérte és már ha lehet hagyatkozhatni az elemes digitális vérnyomásmérőre 165/110 körül mutathatot már nem emlékszem a pontos értékére. Nyilván magas volt, de nem tudom mennyire magas ez az érték. Csak az a baj, hogy lehetetlen elrángatni az orvoshoz. Néha ilyenkor már azon jár az agyam, hogy kihívom a mentőket, de valóban tudom, hogy nem lenne normális eredménye annak sem.
2018. jan. 21. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem pánikrohamnak tűnik, hirtelen csap le, minden kiváltó ok nêlkül.

A tünetek leginkább erre hasonlítanak.

2018. jan. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Ne diagnosztizálj már valakit látatlanban és ne nézd hülyének. Velem 8hónapig csinálták ezt az orvosok. Nyugtatókkal tömtek miközben a tüdőm volt lukas. Azt mondták pánikroham. Majdnem meghaltam miattuk. A mért vérnyomás magas. A normál érték 120/80 140 felett orvos tanácsát kéne kérni. Meg méricskélni naponta egy ideig, hogy ez állandó provléma e vagy egyedi eset. Ha nem akar orvoshoz menni akkor esetleg érdemes olyan gyógynövényeket fogyasztani amik csökkentik. Gyuri bácsi a füvrs ember honlapján biztos találtok megfelelőt. Meg ha túlsúlyos anyukád akkor fogyni kéne, többet sétálni, egészségesebben táplálkozni, kerülni a koffein és só túlzott fogyasztását. De jobb lenne egy kivizsgálás.
2018. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4!

Te normális vagy???

Ki néz kit hülyének??

Én nem diagnosztizáltam senkit, azt írtam annak tűnik.

Ha annyira hú de okos vagy, akkor miért nem mentél orvosnak, te úgy is jobban tudod kinek mi a baja??!

2018. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3. Ne diagnosztizálj már valakit látatlanban és ne nézd hülyének. Velem 8hónapig csinálták ezt az orvosok. Nyugtatókkal tömtek miközben a tüdőm volt lukas. Azt mondták pánikroham. Majdnem meghaltam miattuk. A mért vérnyomás magas. A normál érték 120/80 140 felett orvos tanácsát kéne kérni. Meg méricskélni naponta egy ideig, hogy ez állandó provléma e vagy egyedi eset. Ha nem akar orvoshoz menni akkor esetleg érdemes olyan gyógynövényeket fogyasztani amik csökkentik. Gyuri bácsi a füvrs ember honlapján biztos találtok megfelelőt. Meg ha túlsúlyos anyukád akkor fogyni kéne, többet sétálni, egészségesebben táplálkozni, kerülni a koffein és só túlzott fogyasztását. De jobb lenne egy kivizsgálás.
2018. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen meg 15 más igen komoly betegségnek is pont ez a tünete. Állatorvos vagyok, kicsit jobban értek a dologhoz mint te okoskodó laikusként. Ha szeretnéd téged bármikor tudlak kezelni 😉
2018. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát szokták mondani hogy az intelligencia nem jár együtt a diplomával :D

Én pánikbeteg vagyok, és nem hülye.

Nem is értem miért kötöttél belém, mikor te is ugyanúgy leírtad hogy lehet az.

Azt meg ne tanácsolgasd már neki, hogy gyógyteázzon ahelyett hogy orvoshoz megy!

Ugyanúgy lehet egy már lezajlott agyiinfarktus szövődménye is.

Én a tünetek alapján mondtam, hogy ez egy tipikus pánikroham.

Valószínű hogy itt senki nem fogja őt konkrétan diagnosztizálni, csak találgatni.

2018. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!