Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges hogy alkoholproblém...

Lehetséges hogy alkoholproblémáim vannak?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődött hogy a baráti társaságommal minden hétvégén elmentünk bulizni és elég rendesen be is rúgtunk aztán az évek alatt 2 éve kb a barátaim elköltöztek, találtak maguknak barátnőt egyszóval élik a saját életüket, így egy hónapban nagyjából egyszer találkozom velük. De én sehova nem jutottam el, még mindig egy olyan lányt szeretek akinél semmi esélyem és még egy albérletet sem tudtam kivenni. Viszont ami igazán zavar az az alkohol, attól függetlenül hogy a barátaim nem jönnek én mégis heti 1-2x csatt részegre iszom magam ha kell egyedül. Tudom hogy ez gáz, de nem tudom megállni, jobban érzem magam részegen és akkor már nem is zavar hogy egyedül leszek az. Viszont másnap óriási szégyenben érzem magam hogy megint csak ez sikerült, nőket bántok meg, exeket zaklatok, hülyeségeket csinálok és elhatározom hogy nem iszok többet. De az elhatározás csak a következő hétvégéig tart, vagy addig se. Több mint 1 éve egyetlen hétvégét sem töltöttem józanul. viszont a hétköznapokon nem iszok de hiányzik. Nem az alkohol hanem a részegség. Nem tudom mit csináljak. aggódnom kellene hogy alkoholista leszek? Zavar hogy úgy élem az életem hogy csak a következő péntek/szombatot várom, mert ittasan egy teljesen más ember vagyok.

2018. febr. 4. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Addiktológust keress fel, kérj tőle tanácsot.
2018. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez bizony már alkoholizmus. Akkor is ha munka közben nem iszol, meg csak hétvégén. Vannak ennek is fokozatai. Menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki őszintén mi a problémád (ne is gondolja arra mit fog gondolni, meg semmi ilyesmire), és kérj segítséget! Hidd el, ő tudni fogja mit kell tenni. Légy bátor, nem kell félni, és sztem ez szuper, hogy felismered hogy baj van :) Még időben vagy, elkaphatod a grabancát a bajnak :)
2018. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos gond van. Ahogy feljebb is írták, háziorvos és szakorvos (addiktológus) felkeresése szükséges.

Már az is az alkoholizmus egy fajtája, ha minden nap vacsorához vagy lefekvés előtt megiszol egy-két pohár bort, ha azt érzed, csak azzal teljes a napod.

Nem tudsz/ nem akarsz lemondani róla. Nem érzed jól magad, ha nem ihatod meg a kívánt mennyiséget, vs. akkor érzed jól/jobban magad, ha iszol.

(Nem kell, h. olyan mennyiségről legyen szó, amitől lerészegedsz. Kevés, de állandóan elfogyasztott/ elfogyasztani kívánt alkohol is függőségnek számít/ függőséget okoz.)

2018. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Már az hatalmas bátorság h egyáltalán beszélsz erről. Meg ha idegeneknek is a fő h látod h valami nem stimmel. Van aki erre egész életében nem képes és életek, családok mennek így tönkre.

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Orvos mihamarabb. Meg akar pszichológus is h együtt feltarjatok az okát annak h miért csak ittasan érzed jól magad. Keress egy jó kis csajszit magadnak járj el néhány kezelésre ha kell terápiára és meglátod minden rendbejon.

2018. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!