Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Borzasztóan izzad a hátam....

Borzasztóan izzad a hátam. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Kb 12 lehettem amikor folyton izzadt a hónaljam, hiába használtam akármilyen dezodort mindig ott volt a vízfolt, ezért a legnagyobb melegben is képes voltam pulóvert felvenni, hogy senki ne lássa. Szép fokozatosan abbamaradt, már bármennyire is van melegem sose foltos és talán a megfelelő dezodort is eltaláltam (Fa pink passion golyós dezodor, ami üvegben van). Évek óta nincs ilyen problémám, viszont az izzadás átment a hátamra... Ha kicsit is melegem van már vizes a hátam, télen is. Nyáron meg pillanatok alatt átüt mindenféle színű, anyagú pólón ami valljuk be, elég ciki sajnos. Mivel gyalog járok így sokkal jobban ki szoktam melegedni és annál rosszabb. Tavaly júliusban még suliba jártam és minden nap amikor nagyon meleg volt, útközben törölgettem a hátam zsepivel ahol nem lát senki meg bementem a sulihoz közeli boltba a hűtőkhöz, hogy lehűljek és csak azután mentem át a suliba, ott is mindig a vécére, megtörölni a hátamat. Nagyon zavaró és nagyon szégyellem, el sem tudom takarni. Próbáltam hintőporozni de tényleg csak pár perccel bírja tovább, szóval az sem opció. Vajon mit tehetnék? Most azon gondolkoztam, hogy régebben a gyógyszertárban a hónaljamra vettem olyan solutio antisudoricat és azzal kentem a hónaljamat de nem emlékszem, hogy mennyire hatott. Vajon háton is használ?!

Vagy van valakinek valami jó tippe mielőtt beáll a jó idő és a meleg?

21/L



2018. márc. 19. 11:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Az sem segít ha nem stresszelek rajta, mert amikor itthon vagyok nem érdekel, hiszen akkor átveszem vagy eleve nem megyek ki izzadni.
2018. márc. 19. 11:43
 2/3 Evelin** válasza:
Volt egy ismerősöm hasonló problémával, emlékszem ő elment bőrgyógyászatra és ott írtak neki kenőcsöt.
2018. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Háziorvostól kérj labort, és egészítsd ki kortizol, tesztoszteron és daomináz enzim szint méréssel.

Ezzel kizárható vagy kideríthető a hormonális ok.

Amúgy sok egyéb oka is lehet, pl valami idegrendszeri zavar. Lehet alkatilag amúgy is izzadós vagy, és valami még ezen is ront.

2018. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!