Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha napi 6 órát alszom (hétvégé...

Ha napi 6 órát alszom (hétvégén összejön a 8), akkor hosszú távon kikészítem magam, vagy hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem készíted ki magad, ha csak úgy elvagy egész nap, és fizikai megterhelésnek nem teszed ki magad. De például edzeni így nem tanácsos. Többet ártana a szívednek, mint amennyit használna. És mivel a testmozgás fontos az egészségmegőrzés szempontjából, ezért csak kéne 8 órát aludnod, és akkor tudnál mellette hetente többször is sportolni valamit.
2018. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Különben rendesen nem is tudnád megterhelni a szervezeted mozgással, ha csak 6 órákat alszol. Olyan megterhelést értek ez alatt, amennyi még egészséges. Én próbáltam, de nem ment. Így az ember csak lötyögni tud valamennyit az edzőteremben, ami nem is nevezhető rendes edzésnek.
2018. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Változó az ember alvásigénye. Én 7 órás átlag alatt a leglazább korszakomban is kikészülök, pontosaban nem tudom megcsinálni, elalszom akárhol... Durvább időszakban pedig több kell.

De vannak emberek durván alacsony alvásigénnyel is. Vagy napi 9 órással...

2018. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én hajnali 5-től délután 5-ig nem vagyok itthon, kb 4-kor kelek minden nap. Este 8-kor már aludnom kellene és durván 3 óra szabadidőm lenne.

Hazajövök, az első óra kaja, pihenés, egy óra semmire sem elég és a három órából az utolsót a másnapra való készülésre fordítom. Fürdés, stb.

Muszáj lesz az alvásból lopnpm időt magamnak. Pl. sportra is.

2018. ápr. 3. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet szokni, hogy kikészíted magad.
2018. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!