Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívproblémáim lehetnek?...

Szívproblémáim lehetnek? Légszomj, szédülés mellkasi szorítás.14/l

Figyelt kérdés

Pár napja nagyon gyenge vagyok, sokszor megszédülök és olyan érzésem van, mintha valójában meg sem történnének a dolgok amik megtörténnek. Az az érzésem, hogy meg fogok halni és nagyon félek. De egész nap szomjas voltam és valami fém szerű íz van a számban. Mellesleg nagyon sokszor kell nagy levegőt kell vennem, mert különben légszomjam lesz. Éd pár napja már néha-néha beszúr a szívem tájékán. Mi lehet ez? Komoly baj?

14/l



2018. máj. 6. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Feltehetően nem szívproblémáról van szó, esetleg valami enyhe kiszáradás, hőguta és hasonló okozhatja.
2018. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek eleg tipikus szorongas tunetek.
2018. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbeteg vagyok, nekem is vannak napi szinten hasonló tüneteim. Már évek óta. Szív tájéki szúró fájdalom, "bedobbanás", mintha egy-két mp-re megállna a szívem aztán újraindul. Napi szinten 4-5 megszédülés, valamint akkor ha ülő/guggoló helyzetből felállok elsötétedik a világ egy pillanatra. Mikor bedobban a szívem olyankor nagy levegőt kell vennem különben úgy érzem nem indulna be ismét.


Számtalan orvosnál voltam már vele, azon kívül hogy az egyik szívbillentyűm kissé kilóg a helyéről (enyhe zavar), azon kívül erős egészséges szívem/tüdőm van és az összes orvos azt mondta, hogy ha nem rontom el ezt a "life" dolgot, akkor sokáig élek majd.


Nekem még hozzá jön, hogy külföldi egyetemen tanulok egy az orvosival megfeleltethetően stresszes teljesítményfüggő szakon/intézményben. Elég sok a stressz, és mellé jön ugye a pánikbetegség.


Csak önmagadon tudsz segíteni, én is azt teszem, felesleges egy ponton túl már a pszichológus, gyógyszer meg méginkább.

Szedj inkább természetes eredetű vitaminokat.


Hajrá!

2018. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg voltam 8 évig. A tünetek dettó. Fejben döntsd el, hogy ez nincs így. Ne szorongj, és ne félj előre, mert akkor újra, és újra megtörténik. Kegyetlen egy betegség sajnos. 8 és elég hosszú idő, tudom mit mondok.
2018. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok, hidd el, sajnos nem a levegobe beszelunk, azota mar tobben is irtak neked, ez nem szivproblema.

nekem anno a semmibol jott elo, nagyon megremitett, majd maradt is eveken at. fejben dol el minden, es vszinu hogy 14 evesen nem fognak elkezdeni gyogyszerezni teged, es ne is bolints ra, ha ezt ajanljak, eloszor probalkozz meg onerobol legyurni a dolgot, vszont ne is utasitsd el szisztematikusan orokre a gyogyszereket,ha magadtol nem mukodne a dolog. ( az is ad egy loketet, hogy tudod, hogy van masik ut,ha egyedul nem menne)

2018. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Rengeteget segítetettek vele! Próbálok akkor mostantól csak a jóra fókuszálni és kizárni ezeket a dolgokat. :)
2018. máj. 8. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!