Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szedhetek terhesvitamint ha...

Szedhetek terhesvitamint ha nem akarunk meg babat?

Figyelt kérdés
Talaltam egy jodmentes vitamint, csak az a baj hogy terhesvitamin. Ha nem akarunk babat es gyogyszert szedek akkor szedhetem ugye?

2018. máj. 14. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedheted, de érdemes benne megnézni az A-vitamint, mert terhes nőknek abból nem szabad sokat szedni, így neked általános multivitaminként lehet nem elég.
2018. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak még jódmentes vitaminok. Az egyik például a Supradyne.
2018. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szedheted persze. Anyukamnak a háziorvos mondta, hogy terhes vitamint szedjen, mert nagyon nagy vitamknhianya volt, és hogy azonban ugye több a vitamin, mint egy sima multivitamin tablettában. Én is azt szedtem egy darabig, mert ez volt itthon :D csak arra figyelj, hogy ezeket a terhesvitaminokat telenyomatják folsavval, mert a baba fejlődéséhez nagyon fontos. Amúgy is fontos, de sokkal több folsavat tesznek bele, mint amennyire neked szükséged van baba nélkül, így hosszú távon ez nem tesz jót. Anyukám is áttért kis idő múlva a sima multivitaminra. Főleg, mert vashiányos volt, és még a vastablettaban is volt külön folsav. Azért oda kell figyelni, mennyit viszel be.
2018. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!